המכינה לחיים: לצעירים מבולבלים שאין להם כיוון

אלמד אותך לפזר את הערפל בחייך, להיות ברור ומדויק לגבי איפה התשוקה שלך, ואיך לתרגם אותה להון. להיות אדם יוצא דופן, שמייצר תוצאות יוצאות דופן, בכל תחום.
883

כל האנשים היו רוצים להרוויח יותר, להיות מאושרים, לעסוק בדברים מלאי סיפוק ומשמעות. האם רוב האנשים נמצאים שם? האם ההורים, החברים, השכנים, בני המשפחה שלך נמצאים שם? רוב האנשים לעולם לא יהיו שם, והסיבה לכך פשוטה. מעולם לא למדו אותם ואותך איך עושים את זה?
עושר, אושר, סיפוק, משמעות, זו יצירה שכל אחד יכול ללמוד בשני תנאים: יש בך את הפתיחות ללמוד וחשוב לך ללמוד. כרגע כל הסיכויים שהחיים שלך יראו כמו של הרוב, וזה לא בגלל אין לך כישורים ויכולות. נהפוך הוא. הסיבה לזה מאוד פשוטה. מעולם לא למדו אותך איך עושים את זה?!

כל מה שלמדת ב-12 שנות הלימוד שלך, במרבית המקרים, חסרי כל ערך. בזבוז מוחלט של זמן, אנרגיה וחיים, ולא רלוונטי בשום צורה למה שחשוב לאדם בחיים. ליכולת ליצור תוצאות יוצאות דופן, וליכולת לקיים חיים של משמעות, מימוש והגשמה.

כדי להיות יותר ברורים, מרבית בתי הספר הן טרגדיה בחיי הילדים והנוער. מערכת חינוך שמייצרת דורות על גבי דורות של אנשים מצוינים שהם אבודים. שאין בארגז הכלים שלהם שום דבר ממה שנדרש כדי לשגשג במאה ה-21. התוצאה שאנשים מצוינים כמוך מוצאים עצמם הולכים וחוזרים מאיזו עבודה ועסוקים בלהתפרנס, כמו ההורים, החברים, השכנים, כמו הרוב.

תן לי לנחש. אם יש לך כרגע עבודה או שהקמת עסק, אז הגעת לזה איכשהו. התגלגלת לזה די במקרה. זה ממש לא מה שחלמת כשהיית צעיר. אם אתה בלימודים באוניברסיטה, או שסיימת כבר ללמוד, אז כנראה שהלכת ללמוד 'כי זה מענין אותי' או כי 'זה פרקטי', אבל גילית בהמשך שזה ממש לא מענין אותך, ועכשיו עסוק בלחפש עבודה, או בלהתפרנס באיזו עבודה שממש לא חלמת עליה כשהיית צעיר.

איך הניחוש שלי?

מאיפה אני יודע? כי אני 'רק' 19 שנים בעולם האימון וכי כך נראים מרבית האנשים ומרבית הצעירים. והאמת שזה צובט לי בלב. זה צובט לי בלב כי אני יודע איזה פוטנציאל ענק יש בך, כמה כישורים ויכולות, וכרגע זה מבוזבז על כלום ושום דבר. ללכת ולחזור מאיזה עבודה ולהיות עסוק בלהתפרנס. בזבוז מזעזע של המתנה שהינך!

אני זוכר אותי בסיום השרות הצבאי. משתחרר בבקו'מ ועומד מול העולם בהלם. ממש כך. לא היה לי שום מושג מה אני רוצה מעצמי. היה לי תשוקה גדולה לגננות של שתילים וצמחים, אבל הלכתי ללמוד משפטים באוניברסיטת תל אביב כי זה 'פרקטי ויוקרתי'. קיבלתי החלטה שעל פניה נראה מאוד 'נכונה', אבל בפועל ישבתי בהרצאות משועמם רצח. לא עסקתי מעולם בעריכת דין. זה היה בזבוז מוחלט של זמן, כסף וחיים!

אני רואה את אותו הבלבול אצל הילדים שלי, ואצל מרבית הצעירים שאני פוגש וזה צובט לי בלב. למה זה קורה? הסיבה לזה פשוטה.

מה זה 'המכינה לחיים'?

זו מסגרת שנוצרה בדיוק בשביל זה! היא מיועדת לצעירים עד גיל 27 בלבד. מטרתה להניח בארגז הכלים שלך שורה של כלים ומיומנויות, שאין אצל מרבית האנשים, המאפשרים לך הרבה מאוד דברים: לפזר את הערפל בחיים. להיות ברור ומדויק עם עצמך איפה נמצאת התשוקה שלך, מה הדבר שאתה אוהב לעשות, וגם איך לתרגם אותו להון, כלומר ליצור ממנו הרבה הכסף.

אבל זו מסגרת שמאפשרת לך עוד הרבה מאוד דברים אחרים: ליצור אצלך אמונה מוחלטת ביכולת שלך וביטחון עצמי גבוה. לאהוב ולהעריך את עצמך. מאפשרת לך לקחת אחריות מלאה על החיים שלך, בכל המובנים, לשנות לגמרי את איכות מערכות היחסים שלך, בתוך המשפחה ובזוגיות. היא מאפשרת לך להעיף את הפחד מהחיים שלך לחלוטין, כך שהוא לעולם לא ינהל אותך שוב. לגלות בך כישורים ויכולות שכלל לא ידעת שקיימים בך, לממש את הפוטנציאל והיכולות שלך במלואן, ולהפוך את החיים שלך ליצירת המופת שלך, והכל בדרך קלה, פשוטה, מהנה ומאוד מעשית ופרקטית.

שאלות נפוצות:

למי מיועדת המכינה לחיים?
לצעירים עד גיל 27 שלא בטוחים לגבי מה נכון להם ללמוד, או במה נכון להם לעסוק, שחשים בלבול, חוסר ביטחון ופחד לגבי העתיד. בפועל המסגרת מיועדת לכל הצעירים, ללא יוצא מן הכלל. כי גם מי שיודע מה הוא רוצה לעשות כשיהיה גדול, הערך המוסף שהוא יפיק מהלימוד שם הוא בלתי נתפס.

מה משך התהליך?
16 מפגשים, אחת לשבוע, 4 שע' כל מפגש, במתכונת של לימודי בוקר או ערב. הלימודים מתקיימים כרגע רק במרכז, ליד קניון איילון ברמת גן. מרחק הליכה קצר מתחנת הרכבת.

איך אתה יודע במה נכון לי לעסוק?
אני לא! אין לי מושג, ובשום שלב לא אומר לך מה נכון עבורך. אבל הנה משהו שאני כן יודע. ישנם שורה של כלים ומיומנויות שאני עומד להניח בארגז הכלים שלך, שלא קיימים אצל מרבית האנשים. הכלים האלה יאפשרו לגלות בעצמך מה נכון עבורך, וגם לנוע לשם בביטחון מלא.

האם זה הרצאות ותיאוריות?
לא! זו חוויה עוצמתית שיוצרת תהליך לימוד מואץ. אין בתהליך הזה שום תיאוריות, רק תכלס!

מה ההבדל בין זה לבין אבחון מקצועי?
אין שום דמיון. אבחון מקצועי זה מישהו אחר שאומר לך במה נכון לך לעבוד. אנחנו ממש לא עסוקים בלמצוא לך עבודה, אלא בללמד אותך להגשים. זו מילה שאתה כנראה לא מכיר כלל, כמו מרבית האנשים.

איך זה קורה תכלס?
זה בדיוק כמו ללמוד נהיגה. אקח אותך יד ביד, צעד אחר צעד ואקנה לך מיומנויות חדשות, בדיוק כמו לימודי נהיגה. לא מדברים על זה, אלא עושים את זה.

אני רוצה מידע נוסף. איפה נרשמים?
עליך להגיע למפגש חשיפה והכרות עם התוכנית. במהלכה ניתן יהיה להירשם בתנאים מיוחדים השמורים רק לנוכחים במפגש ההכרות.

כתיבת תגובה