פיתוח מנהלים: מנכ"ל, האם אתה מנהל או מאפשר?

המאמר הזה מופנה לכל המנכ"לים ולמנהלים הבכירים באשר הם: האם אתם עוסקים בלנהל או בלאפשר? תהליכי פיתוח מנהלים מאפשרים למנכ"לים, למנהלים וגם לעובדים מן השורה, ללמוד וליישם סביבת עבודה המאפשרת יצירת שינוי דרמטי, הן בתוצאות העסקיות והן בהנאה מסביבת העבודה.

מה אתם מעדיפים שינהלו אתכם או שיאפשרו לכם? מה ישרת אתכם יותר שמישהו אחר יקבע עבורכם יעדים או שאתם תקבעו אותם לעצמכם? מה תעדיפו, שמשהו יכתיב לכם את הדרך למימוש היעדים, או שתעדיפו דרך שאתם הגיתם בעצמכם? באיזה משני המקרים תהיו, לדעתכם, מחוייבים יותר?

לאפשר לעובדים שלכם מה? לעשות את שנדרש לעשות במקום העבודה באופן הכי טוב שהם מבינים. לאפשר להם להגדיר לעצמם את היעדים וגם לקבוע את הדרך לשם. לאפשר להם לקחת אחריות ולאפשר להם את הסמכות כדי לממש אותה. לאפשר להם לעשות טעויות ולאפשר להם ללמוד מהן. לאפשר להם ללמוד וגם ללמד. לאפשר הם לבוא לידי ביטוי, ולתת ביטוי למי שהם באמת, לא רק כבעלי מקצוע, אלא כבני אדם.

מה מאפשר את כל אלו? סביבה שהיא משוחררת לחלוטין מכל מימד של ביקורתיות ושיפוטיות. סביבה תומכת שיש בה פרגן והוקרה. סביבה שלא עוסקת בלחפש אשמים, אלא סביבה שממוקדת בללמוד מטעויות. סביבה שיודעת להוקיר עובדים על עמידה ביעדים, הן מילולית והן כספית.

מנכ"לים, האם אתם מנהלים או מאפשרים? איך מאפשרים? מאוד פשוט מצד אחד, מאוד מאתגר מצד שני. פשוט, כי כל שנדרש הוא בעיקר ללמוד לשאול שאלות ולהוקיר. מאתגר, כי זה דורש ממנכ"ל ללמוד להקשיב, באמת. הקשבה היא מיומנות מאתגרת למרבית האנשים. בנוסף, זה דורש ממנו את היכולת להשהות או לשים את דעתו בצד. נדרשת מודעות עצמית מפותחת לכך שדעה היא רק דעה. ומה שחשוב זה לא הדעה אלא התוצאה ושיש יותר מדעה אחת או דרך אחת ליצור אותה.

אלו שאלות מאפשרות? למשל, מה היעדים שלך לרבעון ולשנה? איך אתה מתכוון להגיע אליהם? איזה עזרה אתה צריך ממני או בכלל כדי לעמוד בהם? איך אני יכול לעזור לך? מה תרצה ללמוד שיאפשר לך לעשות את עבודתך טוב יותר? האם יש משהו שתרצה ללמד? האם יש דרך אחרת לעשות את מה שאנחנו עושים טוב, יעיל, חסכוני, רווחי יותר? איך אתה מרגיש כאן? מה נדרש כדי שתרגיש טוב יותר? תהליכי אימון עסקי ותהליכי פיתוח מנהלים מאפשרים ללמוד את כל אלו בקלילות.

מה החלום הרטוב של כל מנכ"ל או מנהל? להיות מוקף בעובדים שלוקחים אחריות, שהם "ראש גדול" ועושים את שנדרש לעשות. למרבה הפלא, זה בדיוק גם מה שהעובדים רוצים. הם רוצים אחריות יחד עם הסמכות לעשות את הכי טוב שהם יודעים. הנטיה הטבעית של מרבית האנשים היא להצליח, להיות מוערכים, שייכים. איך עושים זאת? פשוט מאפשרים. זה קל, פשוט, מאוד מאוד מהנה. לכולם, למנהלים ולעובדים!

רוצים ללמוד איך להיות מנכ"ל מאפשר או לפתח את כישורי הניהול שלכם? צרו קשר עכשיו בלחיצה על הקישור כאן. מלאו פרטים מלאים, לרבות נייד ומייל, וציינו את סיבת הפניה.

אהבתם את המאמר? הצטרפו לרשימת הדיוור שלי בלחיצה על הקישור כאן וקבלו חינם שישה קטעי אודיו מרתקים, מלמדים ומהנים.

אהבתם? שתפו את העמוד: