פיתוח מנהלים: להפסיק לנהל, להתחיל להוביל!

איך להגיע בקלות לראש פירמידת הניהול ואיך להעלות תפוקת עובדים בעשרות אחוזים וגם לקבל מהם תודה!

תהליכי פיתוח מנהלים שלי מיועדים לאלו שמכוונים גבוה ורחוק, שמבקשים לקבל כלים כדי ליצור קידום מהר, בקלות ובהנאה גדולה. הם מיועדים גם לאלו המבקשים לקבל כלים כדי להפיק מהעובדים שלהם הרבה יותר וגם לקבל מהם תודה ענקית.

דמיינו עובדים שמביאים את ה-100% שלהם לעבודה או לעסק. שמאוד אכפת וחשוב להם ממה שקורה בעבודה, כאילו היה מדובר בעסק הפרטי שלהם. דמיינו שיש שיתוף פעולה ועבודת צוות, אוירה של פתיחות, לימוד והתפתחות מתמדת. שפשוט כיף להם להגיע לעבודה. איך זה היה מרגיש ואיך זה היה משפיע על התוצאות העסקיות?

תהליכי פיתוח מנהלים ומיומנויות ניהול מיועדים לעובדים, מנהלים ובעלי עסקים המבקשים להגדיל רווחים והכנסות משמעותית, וכך גם את מידת הסיפוק והמחויבות שחשים עובדים ומנהלים בסביבת העבודה שלהם. הם מיועדים לעסקים ולחברות המחויבות להיות גורם מוביל בתחומן.

התהליכים מאפשרים, בפרק זמן קצר יחסית של חודשים ספורים, להגדיל משמעותית את התוצאות העסקיות בכל פרמטר מדיד, הכנסות, רווחים, היקף עסקאות או לקוחות, חסכון או צמצום עלויות אי איכות אחרות.

מטרת תהליכי פיתוח מנהלים היא לספק לעובדים ולמנהלים שורה של כלים פשוטים, יישימים מיידית, המאפשרים להם לפתח את כישורי המנהיגות שלהם. או במילים אחרות, איך להפסיק לנהל ולהתחיל להוביל.

התהליכים מאפשרים לעובדים ולמנהלים ליצור יחד צוות ולשלב ידיים יחד למען מטרה משותפת. התהליכים מאפשרים ליצור 'כימיה' בין העובדים, הרבה יותר הנאה ומחויבות של העובד מסביבת העבודה.

ההשקעה בתהליכי פיתוח מנהלים היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר שחברה יכולה לעשות. פשוט מפני שידע מקצועי לבד לא יוצר הצלחות והוא מהווה רק מרכיב קטן ביכולת של אדם וחברה להצליח.

לא משנה כמה אדם יהיה גאון, ידען או מבריק בתחומו, אם הוא יהיר ושחצן, חסר ביטחון, בעל דימוי עצמי נמוך, או שסתם יש לו בעיה לעבוד בצוות, הרי שהאדם והחברה לעולם לא יממשו את מלוא הפוטנציאל העסקי.

בנוסף, מחקרים מלמדים שמרבית העובדים, בכל הרמות, לא ממש מרגישים מחוברים למקום העבודה שלהם. המשמעות היא שעובד לא מביא את ה-100% שלו לעבודה ויכולות להיות לכך משמעויות רבות:

 • רמה גבוה יחסית של תחלופת עובדים
 • עלויות גבוהות של אי איכות: פחת, שרות בתקופת אחריות, שרות חוזר
 • רמה גבוה יחסית של העדרות מהעבודה
 • תופעות של 'ראש קטן' כמו אורות ומזגנים שנשארים דולקים
 • חריגה מתקציב ולוחות זמנים

תהליכי אימון לפיתוח מנהלים מאפשרים לך, בין השאר, את הדברים הבאים:

 • להפוך להיות לגורם מוביל בחברה
 • להעלות את התפוקה האישית והצוותית בעשרות אחוזים
 • העובדים יאהבו אותך ויאהבו לעבוד איתך
 • רמת שיתוף הפעולה איתך ובקרב העובדים תעלה פלאים
 • יהיה לך כיף להגיע לעבודה
 • להעלות את רמת השכר שלך, וליצור את הקידום ששאפת אליו בקלות
 • לסיים את התהליך בידיעה שההשקעה שהשקעת בו היא קטנה ושולית לעומת מה שהפקת ממנו

איך נעשה תהליך של פיתוח מנהלים?
הוא יכול להתקיים כתהליך אישי או כסדנה קבוצתית של עד 15 משתתפים. מוגבל בזמן או כתהליך ליווי מתמשך. לפני תחילת התהליך מתקיים מפגש רתימה שיש לו שתי מטרות. ליצור אצל המשתתף פתיחות ללמוד ומחויבות לתהליך. תהליכי האימון שלי מערבים נושאים אישיים ומקצועיים, מתוך ההנחה שהכל קשור להכל. כלומר, כאשר רע בזוגיות זה מחבל בעבודה והפוך.

התהליך האישי והקבוצתי אינו מתאים לכל אחד והוא כרוך בתהליך הכרות כדי לבדוק התאמה הדדית. תהליכי האימון איתי הם בין תהליכי הלימוד החשובים והמשמעותיים שיש לאדם בחייו, ואני עובד רק עם מי שמבין את זה. אני בוחר עם מי מהלקוחות נכון לי לעבוד, בדיוק כפי שהם בוחרים אותי.

האם אפשר ללמד איך להיות מנהיג?
בוודאי. מרבית האנשים לא מבינים את המושג לעומקו ואוחזים בהנחה שמנהיגות זה משהו שנולדים איתו. או שיש או שאין. את ההנחה הזו אני מפריך בשיטתיות לאורך 12 שנות פעילות.

מנהיגות היא מיומנויות כמו כל מיומנות אחרת שכל אחד יכול ללמוד וגם לפתח בשני תנאים. קיימת אצל האדם פתיחות ללמוד וחשוב לו ללמוד.

מנהיגות היא שילוב של שני דברים בלבד: אמונה בדרך ונכונות לשלם את מחיר הצעידה בדרך. להתוות דרך וגם להאמין בה, כל אחד יכול ללמוד, ומי שהדרך חשובה לו יהיה מוכן גם לשלם מחיר כנגד הצעידה בה.

למה השקעה בפיתוח מנהיגות היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות בחיי חברה?
כי כאשר מנהיגות נוכחת הכל אפשרי. כאשר מנהיגות נוכחת אנשים באים וגם נרתמים למען מטרה משותפת. כי המיומנויות החשובות ביותר להצלחה בעולם העבודה הן: מנהיגות, יצירתיות, עבודת צוות, לימוד עצמי, מוטיבציה יזמית. תהליכי פיתוח מנהלים מאפשרים לפתח את כל אלו.

מה ההבדל בין מנהל למנהיג?
מדובר בשני אנשים שונים זה מזה לחלוטין. מנהל עסוק בלהגיד לאחרים מה לעשות. מנהיג עסוק בלגדל עוד מנהיגים. כאשר מנהיגות נוכחת, בעסק ובכלל, הכל אפשרי. מנהיגות משליכה באופן דרמטי על התוצאות העסקיות.

היא יוצרת סביבת עבודה שבה אנשים משלביים ידיים יחד למען מטרה משותפת. אנשים מוכנים לתת מעצמם הרבה יותר, רמת המחויבות עולה פלאים. סביבת העבודה הרבה יותר מהנה כי היא נטולת ביקורת, ועתירת לימוד ואפשרויות.

למידע נוסף מזמין אותך לפנות דרך ה'צור קשר'. יש לציין את סיבת הפניה ולצרף פרטי התקשרות, טלפון ומייל. 

אהבתם? שתפו את העמוד: