מכתב גלוי למורה של בתי

שלום מורתי היקרה. אני מתרגש. זה היום הראשון עבור בת הזקונים שלי ליאור בתיכון. התחלה חדשה תמיד מרגשת. במקום לשמור את הציפיות שלי אליך ליום ההורים, אני עושה זאת כאן, אדפיס ואגיש לך. ואולי זה ישרת הורים ומורים נוספים.
אני שולח אליך אדם מדהים. ליאור בתי מדהימה. הכי חשוב עבורי ועבורה שתהיי מסוגלת לראות בה את מה שאני רואה. אם הצלחת בזה, כל השאר שולי. ואם ראית, אנא שתפי אותה בזה. אל תשמרי בסוד, פשוט אמרי לה: את מדהימה.

אני מצפה שתאהבי אותה. זה אומר שתדעי לקבל אותה כמות שהיא. גם כאשר הציונים שלה לא משהו, וגם כאשר משימות הבית לא היו בראש שלה.

לא יודע מה מדיניות משרד החינוך בעניין מגע, אבל אני מצפה שתדעי ליצור אוירה כזו שבה לחבק וללטף זה ממש בסדר. מגע אנושי חם. זהו.

אני מצפה שתראי בה תמיד 10, גם אם הציונים שלה 5. הילדים שלי תמיד 10. אגב, גם שלך. יש אפשרות שתעשה שטויות. בבקשה אל תבקרי אותה. ביקורת לא בונה כלום. למדי אותה. הרי היא לא עושה זאת בכוונה.

אפרופו לימוד, אני מבקש ממך שלא תלמדי אותה כלום. מוזר נכון? מה שתלמדי אותה היא תשכח כעבור יומיים. מה שהיא תלמד לבד היא תזכור שנים. עוררי את סקרנותה כדי שיהיה לה עניין ללמוד לבד. שאילת שאלות היא כלי מצוין לעורר סקרנות. תני לה לחפש ת'תשובות בעצמה.

אני מצפה שתתני לה ולשאר הילדים את השאלות של כל הבחינות מראש. כי הרי המטרה של בית הספר היא לא לבחון, אלא ללמד וממילא את רוצה את כולם 100, וממילא אם תקבל נכשל, הרי שזה נכשל שלך כמו שזה שלה. לכן, תני להם השאלות מראש בבקשה.

אני מזכיר לך שציון 100 בהיסטוריה, מתמטיקה, אנגלית, תנ"ך, אין לו שום קשר ליכולת שלה להצליח בחיים. לכן, שימי בבקשה דגש על מיומנויות שיסייעו לה להצליח. למשל, שאילת שאלות, שיתוף פעולה ועבודה בצוות, היכולת להביע ולשתף ברגשות, ללמוד לבד, מנהיגות ומוכנות להוביל.

אחרון חביב, גם אם מה שביקשתי זו לא ממש המדיניות של משרד החינוך , אני סומך עליך ב-100% שתדעי לעשות את כל אלו הכי טוב שמסוגלת ויודעת. פשוט מפני שברור לי שאלה הדברים שהיית מייחלת גם לילדים שלך, בבית הספר שלהם.

שלך באהבה והערכה רבה
רובי
רוצים לקבל חינם שישה קטעי אודיו מרתקים ומהנים בנושא הגשמה עצמית? הצטרפו עכשיו לרשימת הדיוור שלי בלחיצה על הקישור כאן.

אהבתם? שתפו את העמוד: