מה זאת בכלל הצלחה, ואיך אפשרי לך להגיע לשם?

מרבית האנשים היו רוצים להצליח, אבל מרביתם חיים בינוניות. הסיבה לכך מאוד פשוטה. אף פעם לא למדו אותך מה זאת בכלל הצלחה ומה נדרש ממך כדי להיות שם? והאמת שזה ממש קל, פשוט ומאוד מאוד מהנה!

פגשתי עד היום אלפים של אנשים. כולם רוצים להצליח. כאשר אני מבקש ממישהו שיגדיר לי הצלחה, אני מוצא מולי אדם מתפתל. אין לו מושג. אדם אומר שהוא רוצה להיות באותו המקום שלא נמצא בו היום, אבל לא יודע להגדיר לעצמו מהו המקום. האם הוא הולך לאן שהוא? לא!

אז מה זאת הצלחה? יש מי שמאמין שזה הרבה כסף, ושאר הדברים שכסף מאפשר. למשל, בית גדול, אוטו חדש, חו'ל, מסעדות, בת או בת זוג, תפקיד, עסק. האם יש אנשים שיש להם את כל אלו, אבל עדיין רע להם?

בכל פעם ששאלתי אדם מבין האלפים שפגשתי עד היום, למה הוא רוצה להיות שם, הנה מה אנשים אומרים: סיפוק, אושר, הגשמה, שלווה, שמחה, ביטחון, שלמות, להרגיש טוב. מה שיש כאן זו רשימה של ערכים.

מה שחשוב לכל האנשים, ללא יוצא מן הכלל, זה להרגיש טוב, להיות מאושר, לקיים חיים מלאי משמעות. אבל מרבית האנשים קמים בבוקר לעבודה שאין לה שום קשר לאלו, רק כדי להתפרנס. או במילים אחרות למען הכסף.

מרבית האנשים אוחזים באשליה שאומרת שאם יהיה לי את הכסף, התפקיד, העסק, הבית, האוטו הבן/בת זוג, אז אני אהיה מאושר. זו אשליה שלא עובדת. כי אדם מגלה שיש לו את כל אלו ועדיין רע לו.

הצלחה, אם כך, זה מושג שנשען על שתי רגליים. רגל אחת ארוכה שיש בה את כל מה שאפשר למדוד: כסף, השכלה, תפקיד, בן/בת זוג, ילדים, בית אוטו. רגל אחת קצרה עם דברים שאי אפשר למדוד. למשל סיפוק, הגשמה, אושר. כל אחד לפי מה שחשוב לו.

הצלחה, לגישתי, זו היכולת של אדם להיות מונע ערכים, כל אחד והערך החשוב לו, וללמוד איך לתרגם את הערך להון. להפוך את הכסף לתוצר לוואי של זה. למשל, מה שמניע אותי בחיים זה לא כסף, אלא הערך הזה שנקרא הגשמה.

אני עוסק במה שמרגיש לי הכי נכון עבורי, והכסף הוא תוצר לוואי של זה. הגישה הזו משרתת אותי, ויכולה לשרת גם אותך בשני מובנים. ראשית, זה מרגיש נהדר לעסוק במשהו שאוהבים. שנית, זה מאוד משתלם ברמת חשבון הבנק.

אנשים שעוסקים בדברים שהם אוהבים עושים את זה טוב. אחרים מתבוננים בהם ואומרים לעצמם שהם רוצים או לקנות מהם, או ללמוד מהם. אני פועל מתוך תשוקה. אין דרך לזייף את זה. התשוקה הזו מושכת אליה תלמידים מכל רחבי הארץ וזה מדהים!

בכל הנוגע לזגיות יש מי שמאמין ש'אם תהיה לי בת זוג אהיה מאושר'. זו גישה שלא עובדת. יש אפשרות שכבר היו לך בנות זוג בעבר. האם זה עשה אותך מאושר? לא! התוצאה של הגישה הזו היא שהאושר של האדם תלוי בבת הזוג. איך זה מרגיש להיות תלוי? בדיוק כמו שזה נשמע, רע!

הצלחה בזוגיות זו היכולת של האדם ללמוד להיות מאושר או מסופק, ולהפוך את הזוגיות לתוצר לוואי של זה. זה גם מרגיש נהדר וגם מאוד משתלם. פשוט מפני שאנשים שטוב להם מושכים אליהם אנשים דומים. דומה מושך דומה, תמיד. מי שרע לו מושך אליו אנשים נואשים כמוהו.

יש שלושה דברים שמונעים ממך כרגע מליצור את התוצאות הרצויות לך בקריירה, עסקים, זוגיות ובכל תחום. הראשון, הרגלים. אותם הדברים שרגיל לעשות, המייצרים לך את מה שהינך רגיל לקבל.

השני, מחשבות ואמונות. אותן מחשבות ואמונות שלא משרתות אותך, ומשאירות אותך תקוע בבינוניות. השלישי, פחדים. מכיוון שאף אחד לא עושה בינוניות בכוונה, הרי שאחד התפקידים שלי בתהליך הוא לאפשר לך לראות את ההרגלים שמחבלים לך בתוצאות. את המחשבות והאמונות המייצרים את אותם ההרגלים. את הפחדים שמנהלים אותך. למה חשוב עבורך לראות את כל אלו? כי אדם לא יכול לשנות דברים שהוא לא רואה.

היכולת לראות היא תנאי מקדים ליכולת לשנות. יש לי הרבה תפקידים בתהליך, אחד מהם הוא לאפשר לך ללמוד איך לחשוב אחרת, כדי לפעול אחרת, ולתת לך כלים כדי לנהל את הפחדים, במקום שינהלו אותך.

במילים אחרות, כלים כדי לצאת מהאוטומט. מהרגע שיש בידך הכלים האלה, הכל אפשרי. זה קל, פשוט, ומאוד מהנה, ואפילו לא לוקח הרבה זמן.

הצלחה היא מיומנות שכל אחד יכול ללמוד, בתנאי שיש לו פתיחות ללמוד וחשוב לו ללמוד. רוצה לקבל כלים כדי ליצור הצלחה בחייך? מזמין אותך לפנות באמצעות ה'צור קשר' כדי לדעת יותר על אפשרויות הלימוד איתי.

אהבתם? שתפו את העמוד: