מה זה מימוש פוטנציאל אישי ואיך לומדים זאת?

מרבית האנשים היו רוצים לחיות חיים של הגשמה, סיפוק, זוגיות, שפע. חיים שיש בהם התרגשות. האם מרבית האנשים אכן מקיימים חיים כאלה? מימוש פוטנציאל אישי הוא אחד מתחומי הידע המבוקשים ביותר בעולם היום ויש לכך סיבה. המציאות הטכנולוגית מוכיחה שאין גבולות מלבד הדמיון. סרטי מדע בדיוני הפכו נדירים פשוט מפני שכמעט ואין שום דבר שהוא "בדיוני". לעומת, זאת, מרבית בני האדם חווים מציאות הפוכה שאומרת: "זה מה אפשרי לי וזהו". לדוגמה, מרבית בני האדם הולכים לעבודה כדי להתפרנס, "כי חייבים". אצל מרבית האנשים העבודה לא קשורה להגשמה, ואילו רק היתה להם אפשרות לשנות, היו משנים.

הפער הגדול הזה בין מציאות טכנולוגית מחד, למציאות האישית מאידך, יוצר תסכול שמדרבן למידה, והופך את מימוש הפוטנציאל למבוקש ביותר. על הרקע הזה נולד לפני שנים אחדות מקצוע חדש: אימון. על הרקע הזה נולדים עוד ועוד בתי ספר "אחרים" והגל הגדול באמת עוד לפנינו.

מה זה הדבר הזה "מימוש פוטנציאל אישי"? אענה לזה בשאלה. בסולם של 1 ועד 10, מה לדעתך מידת הסיפוק שמרבית בני האדם חשים בחיים? כל תשובה שתתן נכונה. האם אדם שחיי במידת סיפוק 5 או 7 עושה זאת בכוונה? בוודאי שלא! מה מידת הסיפוק שהיה מבקש לעצמו? סביר להניח ש-10. מימוש הפוטנציאל זה המדע שעוסק בשאלה: איך עושים את החיים ל-10 או לכל הפחות, איך מצמצמים את הפער? מרבית בני האדם לא יודעים את הדרך לשם. זו התשובה הקצרה.

והנה לך התשובה הארוכה. מימוש פוטנציאל אישי זה לחיות מתוך הכרה שהכל, אבל הכל אפשרי עבורי ו…עבורכם. אין מגבלה מלבד הדמיון, והמחירים שאדם מוכן לשלם כדי ליצור תוצאה כלשהי בחייו. זו ההכרה שאני ואתם מוכשרים בכל תחום שרק נבקש לבוא לידי ביטוי בו. אם אתם חלשים בתחום כלשהו, זה לא מפני ש"אין לך כישרון" בציור, פיסול, ריקוד, מתמטיקה, אלא פשוט מפני שמעולם לא למדתם תחומים אלו. שימו לב, יש אפשרות שלימדו אתכם מתמטיקה אבל אתם עצמכם מעולם לא למדתם! מבינים את ההבדל הדק?

כך למשל, אני מעולם לא ציירתי. אחרי סדנה בת שעתיים, ניגש אלי אדם מהפרוזדור, עמד לידי ואמר "איזה מוכשר אתה". שטויות, זה סתם לימוד. ברור לי שאם ציור היה חשוב לי, הייתי מצייר מדהים ומקיים תערוכות. התחלתי לאחרונה, בגיל 49, ללמוד נגינה. פשוט מפני ששפת המוסיקה היא קסם בעיני. ברור לי לגמרי שתוך שנה מהיום אנגן נפלא. ותוך שנתיים מדהים. בכוונתי לכתוב מוסיקה וגם להופיע בהרכבים. החלום שלי הוא להופיע בהרכב עם ילדי. כל תחום שאבחר לגעת בו, אעשה זאת מדהים. למה? ככה. או התשובה הארוכה, כך בחרתי! הגישה הזו נותנת ביטוי לאמונה בלתי מסויגת ביכולת: הכל אפשרי לי ו…גם לכם.

מימוש פוטנציאל אישי זה לחיות מתוך חרות, עוצמה ושפע. חרות, זו חרות הרוח והיצירה. עוצמה היא עוצמת הביטוי האישי שלי ומרחב ההשפעה שלי על אחרים. שפע, ההכרה שמגיע לי, יש לי מספיק ושום דבר לא חסר. יש מספיק מכל הטוב הזה לכולם.

ובכן, איך בדיוק לומדים לממש פוטנציאל האישי? איך עושים זאת? מה יאפשר לאדם להשתנות, ממצב שבו הוא אינו מאמין בעצמו, או במילים אחרות "אני סקפטי", למצב שאדם מאמין שהכל אפשרי! מה יאפשר לאדם להאמין בכישרון אין סופי שטמון בו, לאחר שנים רבות שהוכיח לעצמו אחרת? מה יגרום למישהו לשחרר את הפחד ולבחור באמיץ, המוביל שהוא? האם זו ספרות מקצועית, רשימה בביליוגרפית של קריאת חובה, או אולי מאמרים מקצועיים חכמים כגון זה? מה דעתך? אם אדם יקרא טון של ספרים ומאמרים זה יעשה את זה? שנינו יודעים שלא. ידע לבד לא מספיק! אנשים צברו תואר ראשון, שני שלישי. נו, אז מה? מאידך, ישנם אנשים חסרי השכלה שהחיים שלהם מדהימים.

נדרשת ח-ו-ו-י-ה. פשוט מפני שכך בנויה מערכת ההפעלה שלנו, בה חוויה לעולם תהיה קודמת לידע. לדוגמה, עד שלא נחטוף כוויה באצבע לא באמת נבין שאש זה דבר מסוכן. באותו האופן, אדם צריך לחוות חווית הצלחה ד-ר-מ-ט-י-ת כדי להבין שאין לא באמת שמץ של מושג למה הוא מסוגל וש-ה-כ-ל אפשרי עבורו. שאין גבולות, למעט הדמיון.

להסביר זאת באופן מפורט יותר זה כמו להסביר איזה טעם יש למנגו? אפשר לדבר על זה המון. בסוף צריך לטעום מנגו. אין דרך להסביר מה ואיך עושים שם. לו יכולתי להסביר, כבר הייתי מוציא ספר שהיה הופך את כולם למאושרים, מוגשמים, ומצליחנים ואותי למולטימיליונר, אבל כבר ראינו שספרים לבד לא עושים את זה.

אני יכול להתייחס רק לתוצאות של תהליך כזה. מה הוא מאפשר למשתתף בו? זה מסע המאפשר למשתתף בו לפגוש יכולות שלו שכלל לא ידע שקיימות אצלו. ליצור פרספקטיבות חדשות לגמרי לגבי המונח הצלחה, וללמוד איך גם הוא יכול להצליח. ללמוד לחשוב אחרת, כדי לפעול אחרת, כדי לקבל תוצאות אחרות. ללמוד איך ליצור מציאות חדשה בכל תחום שיבחר. ללמוד איך לקחת אחריות ומחויבות על החיים. ללמוד לפעול הרבה מעבר למוכר ולסביר.

ללמוד להכיר את הפחדים, וללכת מעבר לפחד, לעבר אין סוף אפשרויות. ללמוד להיות מי שהוא בכל העוצמה. להגדיר את המטרות החשובות של חייו. לפגוש פרספקטיבות חדשות לגבי מונחים ישנים כמו: אהבה, היגיון וכישרון. המשתתף עומד לפגוש אדם מאוד מוכשר. הוא עצמו! אבל זו בעיקר חוויה אנושית יוצאת דופן, מרגשת, מסעירה, שבצידה תהליך לימוד מואץ.

האם זה קשה? לא, זה קל, ממש קל. האם זה מורכב או פשוט. ממש פשוט. זה מבאס או מהנה? מה נראה לך? היכולת של אדם ללמוד לתת ביטוי לאמיץ, המוכשר, המאמין שהוא, מה היא תאפשר לו? לגעת בשמים, נכון? איך הוא ירגיש? וואו. מדהים. זהו בדיוק. אמור מהיום: ללמוד איך לממש את הפוטנציאל האישי זה קל, פשוט ומאוד מאוד מהנה. או מהנה בטירוף. נכון שיש אתגרים בדרך, אבל זה רק אתגר. אלו הדברים שהופכים את המסע לכייפי.
רוצה לדעת עוד על מימוש פוטנציאל והגשמה עצמית? קבלו חינם סדרה של 4 סרטוני וידאו מרתקים בלחיצה עכשיו על הקישור כאן.

אהבתם? שתפו את העמוד: