אימון אישי: מי צריך את זה בכלל?

מטרת המאמר הקצר הזה היא לעשות עבורך סדר. למרות שהמושג 'אימון אישי' הפך טרנדי ורווח מאוד, הבורות לגביו עצומה.

מה זה בכלל אימון אישי? זה תהליך לימודי שמטרתו להניח אצלך כלים ומיומנויות המאפשרים לך להיות האדם שתמיד חלמת להיות, וליצור בחייך את מה שתמיד חלמת ליצור, בחיים ובעסקים.

אימון אישי נולד בשנים האחרונות כמענה לצורך, וכתוצאה ממצוקה אמיתית. אוכלוסיה עצומה מוצאת עצמה מתוסכלת. אנשים מצוינים, משכילים יותר או פחות, מגלים שיש פער גדול בין המקום שחלמו להיות בגיל הזה, לבין המקום שנמצאים בו בפועל.

בין אם זה בעבודה, ברמת הכנסה, בתחום העיסוק, בזוגיות, בקשר עם האנשים החשובים להם בחיים. ציבור עצום של אנשים מבין שהפתרון לתסכול הזה לא נמצא באוניברסיטה, וגם לא אצל ספת הפסיכולוג.

 אנחנו בבעיה. 'אנחנו' הכוונה לאתם, אני, הילדים שלכם ושלי. הבעיה היא שאין באמת איפה ללמוד. זה משפט שדורש הסבר, כי הרי יש מוסדות לימוד בלי סוף. הידע היום זמין ונגיש לכל אחד יותר מאי פעם.

 הלימוד שאני מדבר עליו הוא לא רכישת ידע, אלא רכישת מיומנויות. יש המון אנשים משכילים, אבל מה הקשר בין השכלה להצלחה בחיים? אין שום קשר! יש המון משכילים שהחיים שלהם משמימים, והמון כאלו שמעולם לא למדו שהחיים שלהם מדהימים.

חלקו של הידע ביכולת שלך להגשים את החלומות שלך, ליצור את מה שחשוב לך בחייך, בחיים ובעסקים, קטן. כל השאר שייך למיומנויות, ואת זה פשוט אין איפה ללמוד, אלא באימון אישי.

איזה מיומנויות למשל: אמונה ביכולת, מנהיגות, אהבה, הקשבה, שאילת שאלות, אחריות, יזמות, יצירתיות, שיתוף פעולה, לימוד עצמי, אינטליגנציה רגשית, מודעות עצמית. כל אלו הן שורה של מיומנויות שכל אחד יכול ללמוד ולפתח, ולצערי לא לומדים אותן בבית הספר ולא באוניברסיטה. רק הן תקבענה האם וכמה רחוק יגיע אדם בחייו.

מי צריך אימון אישי? אדם שלא נמצא במקום שהיה רוצה להיות, בקריירה, בעסקים, בזוגיות, ברמת הכנסה, ואין לו מושג איך סוגרים את הפער הזה. מרבית האנשים חיים באשליה שאם רק ירוויחו יותר כסף, ימצאו בת/בן זוג, יחליפו דירה, יעלו בדרגה, יקנו אוטו, יסעו לחו'ל, יפתחו או יסגרו עסק, ימצאו עבודה, אז…הם ירגישו טוב ויהיו מאושרים.

זו אשליה שלא עובדת. אדם מגלה שיש לו תואר, דירה, שהוא נשוי, ויש לו כסף ועדיין רע לו בחייו. מה שחסר שם הן שורה של מיומנויות שיוצרים שינוי דרמטי באיכות חייו של אדם, בשמחה, בסיפוק, באושר, בשלווה ושמחה.

אימון אישי הוא תהליך לימוד קצר יחסית, נמשך חודשים ספורים, אבל התרומה שלו לאיכות חייו של האדם וליכולת שלו ליצור את התוצאות הרצויות לו היא דרמטית. כלים ומיומנויות שממשיכים ללוות את האדם לשארית ימיו.

 התהליך אינו עוסק בהקניית ידע כי את זה עושים הספרים, האוניברסיטה ובית הספר. התהליך עוסק בהקניית כלים ומיומנויות. זה כמו ללמוד נהיגה. כמו שנהיגה אי אפשר מתוך ספר, או מתוך ישיבה מאחורי שולחן, כך גם במקרה הזה.

 אימון אישי היא לא הוצאה, אלא אחת ההשקעות החשובות, המשמעותיות והמשתלמות ביותר בחייו של אדם. הערך המוסף של תהליך כזה בחייך הוא משהו שאין לך שום דרך להבין או לדמיין. "אני מחלק את חיי לשניים, לפני התהליך ואחריו" היא אמירה שאני פוגש הרבה אצל בוגרי תהליכים שלי.

רוצה לדעת יותר, האם זה מתאים גם לך? מזמין אותך לשלוח פניה מפורטת דרך ה'צור קשר', לרבות שם מלא, טלפון, מייל, ופרוט סיבת הפניה.

אהבתם? שתפו את העמוד: