חלום, שלום ולמה נתניהו זקוק לאימון אישי?

האם יש קשר בין תוצאות של אדם פרטי, לתוצאות של מדינה שלמה? האם שלום הוא חלום, ומה הסיבה שעשרות שנים מדינאים טוחנים את המסר הזה ולא קורה איתו כלום?! ביבי, אתה חייב לקרוא את זה!

אני מבקש לשתף אתכם במחשבה מעניינת על הקשר בין התוצאות של אדם פרטי לתוצאות של מדינה שלמה.

אני יכול לנהל את חיי מתוך מכוונות או מתוך אקראיות. כלומר, להתגלגל או להיות מכוון מטרה. אין במשפט הזה שום אמירה שיפוטית. כל אדם מוזמן להתנהל איך שמתאים לו. אני באופן אישי מעדיף להתנהל מתוך מכוונות. כלומר, לשים לי מטרות גדולות ומרגשות. זה מאפשר לי לקום בבוקר מתוך ציפייה והתרגשות. את המטרות החשובות בעיני, כאלה שמעוררות אצלי תשוקה עזה, אני מעדיף לכנות חלום. חלום בעיני זה משהו שחולמים עליו ביום, בעיניים פקוחות. להבדיל מפנטזיה או אשליה, שלאוחז בהן ברור שאין לו שום כוונה לממשן, החלומות שלי עוסקים רק בדברים שאני מאמין שבאפשרותי לממש. אגב, אני מאמין שאין שום דבר שאין באפשרותי או באפשרותכם לממש.
כדי שמטרה בחיי תתממש היא חייבת להיות ספציפית, מסיבה פשוטה שאין לי אפשרות לפגוע במטרה שאיני רואה. מטרה ספציפית יכולה להיות, למשל, ללמוד פסנתר, להעלות מופע, לפתוח/לסגור עסק וכד'. הניסיון שלי מלמד שמרבית האנשים מתנהלים מתוך אקראיות. כלומר, אין להם ממש מטרות בחיים, אלא פשוט קמים מידי יום והולכים לעבודה, שבוע אחרי שבוע, חודש אחרי חודש, לאורך שנים. כאשר אני שואל אדם כזה מה החלום שלך, תשובתו בדרך כלל תהיה: להיות מאושר, להצליח, בריאות וכד'. מן מקבץ מילים כזה שאין מאחוריו כלום, ומן הסתם גם כלום לא קורה.

מה נדרש כדי שתהיה מדינה חלומית? שהאדם העומד בראש ידע לחלום!

עכשיו, נניח שבבעלותי חברה. החברה שלי, ממש כמוני, יכולה להתנהל מתוך מכוונות או אקראיות. להתגלגל או להיות מכוונת מטרה. אני באופן אישי מעדיף חברה שמתנהלת מתוך מכוונות למטרה. האם אתם מסוגלים לתאר מקבץ אנשים בחברה עסקית מסוימת, המשלבים ידיים למען מטרה משותפת? מה זה מאפשר? עוצמה שהופכת כל דבר לאפשרי. הכל אפשרי!

מה נדרש כדי שתהיה חברה "חלומית", כלומר חברה שיש לה חלום? נדרש שהעומד בראש יהיה אדם שיודע לחלום. אדם שמבין את הכוח שיש לחלומות גדולים, שמאמין בדרך שצועד בה וגם מוכן לשלם את מחיר הצעידה.
ובכן, איך כל זה קשור למר נתניהו? מה ההבדל בין תוצאות של אדם פרטי, תוצאות של חברה ושל מדינה? אין שום הבדל! מה נדרש כדי שתהיה מדינה חלומית? שהאדם העומד בראשה ידע לחלום, שיבין את הכוח המניע שיש לחלומות גדולים, את הכוח שיש למדינה המשלבת ידיים למען מטרה משותפת.
מה החלום של נתניהו? אין לי שמץ של מושג. אני מעריך שלו נשאל אותו יאמר בוודאי שהחלום שלו כראש ממשלה הוא שיהיה שלום. נשמע מוכר, נכון? טחון עד דק, 10 פיהוקים בסולם 10. ובכן, אם אתם שואלים עצמכם, איך יתכן שטוחנים את אותו המסר כבר כמה עשורים וכלום לא קורה, אז הנה הגרסה שלי.

מטרה או חלום כדי שיתגשמו חייבים להיות ספציפים. ושלום זה ספציפי?

כאמור, מטרה או חלום כדי שיתגשמו חייבים להיות ספציפיים. ושלום, זה ספציפי? לדעתי, אלף אנשים יגדירו אותו באלף אופנים וכולם יהיו צודקים. ובכן, זה לא! מעברי גבולות פתוחים, זה ספציפי. קשרי תיירות ומסחר, גם. מיזמים עסקיים משותפים. פירוק חימוש. כל אחד מהם אפשר למדוד, אבל שלום לא!

זאת ועוד. שלום זו הוויה, לא תוצאה. אם יהיו גשרים פתוחים, קשרי מסחר ותיירות, אז נדע שהגיע השלום. אלה יהיו כלי המדידה שלו. המילה הנרדפת הקרובה ביותר להוויה היא לדעתי תחושה או הרגשה. וכמו שאומרת שרי אריסון, השלום מתחיל מבפנים. התחושות שלי הן שלי. לא קשורות לאף אדם. אני בשלום, אז יש שלום. ובכן, אני בשלום, ואתם? אני מניח שגם. אין לי מלחמה עם איש. אגב, אני מניח שגם לנתניהו לא. מה המסקנה? ובכן, השלום כבר כאן ואפילו ממש ממזמן. לא צריך הסכמים ולא ניירות, ואפילו לא צריך צד שני לזה. פשוט מפני שזה כלל לא קשור אליו! גם כאשר הוא יורה עלינו. זאת המלחמה שלו, לא שלנו. צה"ל ייתן לו בראש, אבל אנחנו בשלום.

ובכן, עשרות שנים מדינאים שלנו טוחנים לעייפה את המנטרה הזו של "תהליך השלום" ומתפלאים שכלום לא קורה. מישהו צריך ללמד אותם לחלום. לעזור להם להתעורר! חברים השלום כבר כאן. מזמן!

האם מסוגלים לדמיין מדינה שלמה משלבת ידיים למען מטרה משותפת?

לדעתי, המדינאי היחיד שיודע ומבין את המשמעות של לחלום הוא מי שמכהן כיום כנשיא המדינה, שמעון פרס. הוא היחיד שתרגם את המונח למטרות קונקרטיות, כמו למשל אזור התעשיה ארז, תעלת הימים, מיזמים עסקיים משותפים על גבול ירדן, ננוטכנולוגיה ועוד. הוא היחיד שמבין את המשמעות של לנקוב במטרה ספציפית ולנוע לשם.

האם אתם מסוגלים לדמיין מדינה שלמה משלבת ידיים למען מטרה נעלה משותפת? איזה מטרה למשל? מה דעתכם על החלום של שדרוג דרמטי של מערכת החינוך? האם זו מטרה ראויה? האם היא מרגשת? לדעתי, מאוד! כאשר תושלם, מה תאפשר לנו? תוצאות מדהימות, החורגות מעבר לכל דימיון! רוצים עוד חלומות? אני יכול לנקוב לכם כאן ועכשיו בעשרות. כולם מרגשים ברמות מטורפות.

כל מה שמדינה שלמה זקוקה לו כדי להיות מדינה חלומית הוא שהאדם העומד בראשה יידע לחלום. אדם שיבין את הכוח והעוצמה שיש לחלומות גדולים, שיאמין בדרך ויהיה מוכן לשלם את מחיר הצעידה בה! ביבי נתניהו, כמו גם רבים לפניו, לא שייך, לצערי, לזן הזה. מאז בן גוריון והקדנציה הקצרה של פרס ברוטציה עם שמיר, אין לנו כזה. ביבי נתניהו זקוק לאימון אישי דחוף. אם יהיה מוכן ללמוד, יש אפשרות שיתרחשו כאן קסמים. מישהו צריך לעזור לו להתעורר. אולי המישהו הזה צריך להיות אנחנו, אולי אני!

אהבתם את הכתוב? יש לכם נגישות אליו? העבירו לו את האמור. יש אפשרות שיאמר לכם תודה!

רוצים לקבל חינם שישה קטעי אודיו מרתקים ומהנים בנושא הגשמה עצמית? הצטרפו עכשיו לרשימת הדיוור שלי בלחיצה על הקישור כאן.

אהבתם? שתפו את העמוד: