שני הדברים הכי חשובים בדרך להצלחה שלך

אני רוצה לגלות לך כאן מהם שני הדברים הכי חשובים בדרך אל ההצלחה שלך, בחיים או בעסקים. אבל רגע לפני מבקש לשתף אותך בציטוט קצר מתוך שתי Disguisedפניות שקיבלתי השבוע עבור אימון אישי משתי נשים.

הראשונה כותבת: "אני חסרת שביעות רצון מעצמי. אני רוצה להעריך ולאהוב את עצמי כמו שאחרים אוהבים אותי". השניה כותבת: "אני האויב הכי גדול של עצמי. אני ביקורתית כלפי עצמי".

הניסיון המצטבר שלי, מתוך הרבה מאוד שנות פעילות, מלמד ששני הדברים החשובים ביותר להצלחה שלך הם: דימוי עצמי גבוה ואמונה ביכולת. 

מכיוון שהכל קשור בהכל, אז מן הסתם גם שני אלו קשורים זה בזה. לרוב, אנשים בעלי דימוי עצמי גבוה גם מאמינים בעצמם והפוך. מה זה בכלל דימוי עצמי? דימוי עצמי היא תמונת הדמיון של האדם בעיני…עצמו. 

כדי לעשות את זה פשוט יותר, זה מה אדם רואה כאשר הוא מתבונן במראה? איזה מן אדם נשקף אליך שם במראה?

מרבית האנשים יגידו את מה שהרוב אומרים: 'רגיל, ממוצע, בינוני'. יש מי שמביט במראה ורואה אדם שהוא: 'לא מספיק טוב, לא שווה, לא ראוי, כישלון, לוזר'. אין לי מושג מה נשקף מתוך המראה שלך, אבל אשמח לשתף אותך מה אני רואה כאשר אני מתבנן בך.

כשאני מתבונן בך אני רואה אדם מדהים, יכולתי ומוכשר עד בלי קץ. כן, למרות שאנחנו לא מכירים (עדיין). הניסיון שלי מול הרבה מאוד אנשים בתהליכי קואצ'ינג מלמד שמרבית האנשים לא באמת מכירים את עצמם. 

אין להם מושג למה הם מסוגלים באמת. מתנהלים מתוך רף ציפיות שהוא נמוך משמעותית ממה שמסוגלים להגיע אליו. במילים אחרות, לא באמת מממשים את הפוטנציאל הגלום בהם. כאשר נפגש מבטיח להמחיש לך זאת.

אחד האתגרים שלי בתהליכי האימון זה ללמד אותך לראות במראה את מה שאני רואה בך.

הדבר השני החשוב ביותר בדרך להצלחה שלך היא האמונה ביכולת. עד כמה אדם מאמין בעצמו. היכולת ליצור הצלחות ותוצאות יוצאות דופן, אין בה שום דבר מקרי. היא תולדה של שיטה מובנית ושל גישה לחיים, שהיא שונה מזו שאוחזים בה מרבית האנשים. 

אני חי ומתנהל בעולם מתוך האמונה שאני יכול הכל והכל תלוי רק בי. אני לא רק מאמין כך, אני פועל כך. אלה לא סתם מילים עבורי, אלא אורח חיים המאפשר לי עצמאות מוחלטת ביכולת ליצור את כל מה שחשוב לי ליצור בחיי. הכל. 

ואם עוברת לך אולי בראש המחשבה שיש בי איזה יכולות יוצאות דופן שאין בך, אז מזמין אותך לשחרר את השטות הזו. לא נולדתי כזה. האמת היא שעד גיל 40 פשוט לא אהבתי את האדם שראיתי במראה. מה שראיתי שם היה אדם שהוא לא מספיק טוב. 

מכיוון שהיתה בי תשוקה אדירה ללמוד וליצור שינוי בחיי, למדתי לשחרר את השטות הזו ולהחליף אותה בשטות אחרת שאומרת ש'אני מדהים'. כן, גם זו שטות באותה מידה, אבל היא פשוט משרתת אותי ברמות שלא יאומנו ממש.

עד גיל 40 הייתי אדם שלא באמת האמין בעצמו וביכולות שלו. למדתי להאמין בעצמי ללא סייג. אמונה ביכולת לא יכולה להיות שום דבר אחר, מלבד מוחלטת. וזה משפט שדורש הסבר. 

מרבית האנשים רוצים המון דברים: להרוויח הרבה יותר, עיסוק מענין, לפתוח או להחליף עיסוק ועסק, להכיר או להיפרד מבן הזוג. להיות מאושרים ושמחים. מרבית האנשים לא נמצאים שם, וגם לא יהיו.

מה שעומד בינם לבין החלומות שלהם אלו שתי מילים: אם ו…אבל. לדוגמה: אני רוצה להחליף עיסוק אבל…אין לי כסף / מי מבטיח שאמצא משהו יותר טוב / מי יקבל אותי בגיל הזה.

דוגמה נוספת: אם רק היה לי יותר זמן, כסף או ביטחון עצמי, אז הייתי…מחליף את העיסוק / פותח עסק. 

כאשר האמונה ביכולת מוחלטת, נעלמות מתוך השפה שתי מילים: אם ואבל. אתגר נוסף בתהליך האימון הוא ללמד אותך להאמין בך ללא סייג, לבנות אצלך אמונה מוחלטת ביכולת שלך ליצור כל תוצאה ואת ההכרה שהכל תלוי רק בך.

כאשר דימוי עצמי משתנה, ואיתה גם האמונה ביכולת, הכל משתנה, כמו שורה של קוביות דומינו שנופלות בזו אחר זו. האם אפשר לשנות דימוי עצמי והאם אדם מסוגל ללמוד להאמין בעצמו? 

ברור, בשני תנאים. יש בו פתיחות ללמוד וחשוב לו ללמוד. זה קל, פשוט, מהנה והרבה יותר מהיר ממה שנדמה לך. 

אהבת? מבקש ממך ללחוץ על כפתור השיתוף ולספר לחברים. בנוסף, רוצה לשמוע את דעתך או שאלות שלך במנגנון התגובות כאן למטה.  

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. שרה

  לשמחתי אתה צודק לצערי אני כנראה סקפטית מידי כי יש לי את זה בגדול אבל בין מה שיש לי לבין מה שאני יודעת ועושה בפועל יש הבדל גדול מאוד. שבת שלום

  1. רובי שטיינר

   שרה היקרה, כמה שנים את סקפטית וכמה עוד שנים רוצה להיות שם? האם נהנית להיות סקפטית? אם וכאשר ימאס לך להיות שם, במדבר השממה הזה של הסקפטיות, מוזמנת להגיע לאחד מאירועי הלימוד שלי.

   1. ז. ינאי

    רובי היקר! כל שינוי לדעתי הוא לא רק בא מהראש. גם הנפש והרגש צריכים להשתתף. הראש רוצה הנפש מתנגדת…. התהליך הוא: אני רוצה -אני מרגיש חזק -אני עושה.ובשביל להרגיש חזק האדם צריך שיהיה משוחרר מתקיעות ריגשיות. בכל אופן תבורך עבור כל העבודה שאתה עושה.

 2. חווה

  אני מסכימה עם כל מילה שלך. היום אני נמצאת במקום שבאמת חשוב לי לעשות דברים שאני מאמינה בהם ועושה זאת במלוא העוצמה אך ברוגע ובשלווה. אני מאמינה שכל מה שארצה אשיג בזכות עצמי. אני מאמינה ביכולתי ואני בתהליך מתקדם מאוד של פיתוח דימוי העצמי בשני מקומות במקביל. המשך לעשות חיל עם אנשים נוספים אחרים ויישר כוח על השינוי שיצרת בחייך.

 3. ז. ינאי

  דמוי עצמי או אהבה והערכה עצמית והאמונה ביכולת מאוד חשובים בדרך להצלחה. אני אכניס עוד מונח: להיות אני. עם הפלוסים ועם המינוסים. לקבל את עצמי. להיות אדם חופשי ומשוחרר מתקיעות ומדעות קדומות בלי קונפליקטים רגשיים, רגשי אשם. זאת ההצלחה הכי גדולה של החיים של בן אדם! ואז לדעתי נשאר לשחרר התקיעות. להיות אדם באיזון עם עצמי זה גם אהבה עצמית.

כתיבת תגובה