4 הטעויות שיוצרות חיי פספוס והחמצה

במהלך 15 שנות פעילות בהובלת תהליכי אימון אישי בהן אני מלמד איך מייצרים תוצאות יוצאות דופן בחיים ובעסקים, פגשתי הרבה מאוד אנשים. ראיתי את כל הטעויות שאנשים מצוינים עושים בדרך לחיים של פספוס והחמצה וריכזתי כאן ארבע בולטות במיוחד:

זה לא פרקטי, אין בזה כסף: כסף נמצא בכל מקום ולא נמצא בשום מקום. כסף לא קשור למקום אלא לאדם שנמצא בו. יש אנשים שיעשו כסף בכל מקום, ואחרים שלא. אנשים שעושים כסף חושבים ופועלים אחרת. 'זה לא פרקטי, אין בזה כסף' זו דוגמה לחשיבה קטנה וענייה שמשאירה אדם בחיים של פספוס והחמצה. מי שהופך כסף למטרה, במרבית המקרים ישאר עני. בחלק קטן מהמקרים יעשה הרבה כסף, אבל יהיה מתוסכל.

במקום להיות עסוק בשאלה האם זה פרקטי והאם יש או אין בזה כסף, ממליץ לך להיות עסוק בשאלה אחרת: האם מה שאתה רוצה לעשות, למכור, או ליצור עוזר לאנשים, לאיזה אנשים ברצונך לעזור ואיזה בעיה העזרה שלך פותרת להם? ככל שתדע לעזור ליותר אנשים זה גם יעשה אותך לעשיר וגם ירגיש לך מצוין. לא משנה כלל אם הינך שכיר או עצמאי. אם השכיר ידע לעזור לבוסים ולעמיתים שלו, השכיר הזה יקודם וירוויח יותר. בניגוד אולי לדעה הרווחת, להיות אדם טוב זה גם מרגיש נהדר וגם מאוד משתלם כלכלית. 

להקשיב לעצות של הורים, משפחה וחברים: מרבית האנשים חיים בסוג של בינוניות, לא באמת מגשימים את עצמם, לא באמת עושים את מה שאוהבים, ולא באמת מתוגמלים כמו שהיו רוצים להיות. להקשיב לעצות שלהם זה אומר לקבל בסוף את מה שיש להם. בינוניות. ממליץ לך להיות ערני וזהיר בכל הנוגע לבחירת המורים שלך. המורה הנכון עבורך הוא רק האדם שנמצא במקום שרוצה להיות בו. 

לחיות באשליה ש'אני יודע ואני צודק': אלו אותם אנשים שעסוקים בלתת עצות לאחרים על כל דבר, כאשר להם אין כלום. הם יודעים מה נכון, מה צריך, מה חשוב. ציבור עצום של אנשים חיים את האשליה הזו, ומשקיעים הרבה מאוד אנרגיה בוויכוחים ומריבות כדי להיות צודקים. אלו אנשים אומללים שאין דרך ללמד אותם כלום כי הם כבר יודעים וצודקים. מי שחשוב לו להיות צודק, יהיה צודק, רק עם אפס תוצאות. לא אכנס כאן לסיבות למה.

דרך פשוטה ויעילה לחסל את הוויכוח זה פשוט לומר להם את מה שהם הכי אוהבים לשמוע, 'אתה צודק'. תנו להם את זה ואז הם יאהבו אתכם ממש. אני מחלק את זה חופשי לכל אדם שחשוב לו להיות צודק. הוא מבסוט ואני יכול להתקדם לעבר מה שחשוב באמת, התוצאות. אם תדעו לחלק את 'אתה צודק' תגלו את מה שאני גיליתי, שהחיים שלכם יהיו משוחררים מווכחנות ומריבות. יופיע שקט ושלווה.

להירשם לאוניברסיטה מבלי לדעת למה: מרבית הסטודנטים נרשמים ללימודים מהסיבות הלא נכונות. התוצאה של זה היא שמרביתם יבלו את מרבית שנותיהם בעבודה, שאין לה שום קשר להגשמה שלהם.

סטודנטים נרשמים כי 'זה חשוב ללמוד, כי כולם לומדים כבר, כי זה מענין אותי': נכון שחשוב ללמוד, אבל לא את מה שמלמדים בבית הספר או באוניברסיטה. מרבית האוניברסיטאות מקנות ידע, אבל מה שקובע את יכולתו של אדם להצליח זה לא ידע, אלא מיומנויות שלא מלמדים שם כלל. ידע הוא רק מרכיב אחד, קטן ושולי ביכולתו של אדם להצליח.

בנוסף, אני ממש לא ממליץ לעשות את מה שהרוב עושים. לימודים אקדמאים דומה לרכישת שפה ואמצעי שמטרתו לאפשר לאדם ליצור איתו משהו אחר כך. מה ברצונך ליצור עם זה, או איך ברצונך לבוא לידי ביטוי בסיום לימודיך? להירשם ללימודים לפני שיש לך תשובה לשאלה הזו, זו דרך בדוקה להיות עסוק אחר כך בלחפש עבודה כדי להתפרנס, כמו שהרוב עושים.

אהבת? מזמין אותך לשתף בלחיצה על כפתור השיתוף, וגם להגיב באמצעות מנגנון התגובות כאן למטה.  

כתיבת תגובה