חולם על אושר? החלום הזה ישאיר אותך אומלל!

'החלום שלי להיות מאושר' אלה מילים שאני שומע כל הזמן ממי שמגיע לתהליכי אימון אישי. אם זה גם החלום שלכם, אז הבשורה שלי אליכםHappiness concept. ש…תשכחו מזה. אתם צפויים לחוות תסכול עוד הרבה שנים.

אנשים מאושרים לא חולמים על אושר. הם חולמים על הדברים שהם אוהבים לעשות, ואז קמים בבוקר והולכים לעשות אותם. לפעמים יש אנשים שמוכנים לשלם להם כסף על הדברים שהם אוהבים לעשות. קוראים לזה הגשמה מקצועית. זה גם מרגיש נהדר, ותתפלאו זה מאוד מאוד משתלם בכל הנוגע לחשבון הבנק. תשאלו את הבנקאית שלי.

אנשים אומללים חולמים על אושר, ואז קמים בבוקר כדי ללכת לעבודה שלא באמת מעניינת אותם 'כי חייבים להתפרנס'. ואז הם חוזרים הביתה כדי להמשיך לחלום על אושר, ועסוקים בלחכות שמהו יקרה. הדבר היחיד שקורה זה שיער לבן, קמטים, וטחורים.

אנשים מאושרים חולמים בלילה על בני הזוג שהיו רוצים להכיר וקמים בבוקר כדי לחפש אותם. אנשים אומללים חולמים על בני הזוג שהיו רוצים להכיר, ואז קמים בבוקר ליד אדם שלא באמת היו רוצים לקום לידו, או שעסוקים בלחכות שהוא יגיע אליהם. 

גם אתם חולמים להיות מאושרים? מה זה אושר בכלל? יש לזה אינסוף הגדרות. כולן נכונות. אשתף אתכם בשלי. היא קצרה, פשוטה, בהירה וברורה. כמו כל דרך הלימוד שלי. אושר היא יכולתו של אדם להיות במקום שנכון לו, איך שנכון לו. במקום שנכון בתחום המקצועי, כמו שנכון. במקום שנכון בתחום הזוגי, כמו שנכון. במקום שנכון בתחום ההורי, כמו שנכון. פשוט לא?

זו בעצם יכולתו של אדם לנהל ולהוביל את חייו. מרבית האנשים לא מובילים, אלא מתגלגלים לעיסוק שלהם במקרה, וכך גם לזוגיות. לפעמים זה מצליח. במרבית המקרים לא. כלומר, אנשים שהחיים שלהם מתנהלים מתוך מקריות סוחבים איתם תחושה של פספוס, החמצה, תסכול. 

אושר היא מיומנות שכל אחד יכול ללמוד, בתנאי שהוא פתוח ללמוד וחשוב לו ללמוד. אומר זאת שוב: אושר היא בסך הכל מיומנות שכל אחד יכול ללמוד! החברה המערבית היא חברה שהיא בעיקרה מתוסכלת. ציבור עצום של אנשים מתוסכלים. הסיבה לכך פשוטה. 

מאז שאני זוכר עצמי למדתי שאהיה שווה ונחשב רק אם אלמד ויהיה לי תואר, ובתנאי שאעשה כל מיני דברים, תהיה לי רמת הכנסה מסויימת וגם זוגיות. יש אפשרות שזה מה שלמדתם גם אתם. מצאתי את עצמי בגיל 40 עם תואר, זוגיות, רמת הכנסה ו..אומלל. איפה אני ואיפה אושר. 

המון אנשים עושים המון דברים, יש להם רכוש, תארים, כסף וזוגיות, אבל אושר אין. משהו חסר. הגישה הזו שאני ואתם למדתם מגיל ממש צעיר לא אפקטיבית. היא מתכון בדוק לתסכול אינסופי. 

בגיל 40 למדתי להשתנות. למדתי שאפשר עבורי לחשוב אחרת. אם אתם לא מאושרים ותרצו להיות כאלה, תצטרכו ללמוד איך עושים זאת. משעשע בעיני שציבור כל כך גדול של אנשים מוכן להשקיע הון עתק, המון זמן וכסף, ללכת ללמוד באוניברסיטה תואר חסר משמעות. 

לעומת זאת, רק מעטים ילכו ללמוד איך להיות מאושרים. הלימודים האלה נמשכים חודשים ספורים בלבד, ההשקעה בהם קטנה ושולית לעומת לימודי התואר, הערך המוסף לחייכם הוא בלתי נתפס: חופש וחרות להיות האמן היוצר של חייכם. 

אם אושר לא נוכח בחייכם כרגע, תצטרכו ללמוד להשתנות. זה אומר בראש ובראשונה ללמוד לחשוב אחרת. תתפלאו, זה קל, פשוט ומאוד מהנה. 

 

אהבתם המאמר? מזמין אותך להגיב עליו כאן למטה וגם ללחוץ על כפתור השיתוף כדי לספר לחברה. אם לא תספרו איך ידעו?

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. גבי קריחלי

  השעה מאוחרת שאני קורה את המאמר שלך
  ואני מתמלה אנרגיה חיובית .
  תמיד מעניין …

 2. אייל

  אני כבר למדתי את זה וממליץ לכולכם ללכת בשביל הזה.
  מאמר מצויין רובי 🙂

כתיבת תגובה