כך תשמרו על אנרגיה ומוטיבציה גבוהים

מאת: שושי קזאל

יש שאלה שחוזרת על עצמה כל כך הרבה פעמים אחרי סדנה או אימון אישי: איך שומרים על אנרגיה ומוטיבציה גבוהים? וזה בדיוק מה שמביא אותי לכתוב מאמר בנושא. ראשית חשוב להבין שאנרגיה אי אפשר לשמר, אנרגיה אפשר לייצר. אז איך יוצרים אנרגיה?

בחיים כמו בחיים קורים לנו כל מיני אירועים. יש עליות ויש ירידות. גם למי שהחיים שלו סיפור הצלחה גדול, יש רגעים של נפילה. מה שמאפשר לייצר אנרגיה ומוטיבציה זה הגישה לחיים. יש שתי גישות מרכזיות: הפסימית והאופטימית.

גישה פסימית מתבססת על אמונת יסוד ״העולם אכזר ואנשים רעים״. כשזו אמונת היסוד שלך, כל אירוע שקורה בחייך מוכיח לך שאמונת היסוד שלך נכונה ואתה צודק.

לדוגמה, פתחת עסק , התחלת טוב, העסק מרוויח. כשהגישה שלך פסימית אתה מפוחד, חושש שאוטוטו העסק יתחיל להפסיד. מי מבטיח לי שהעסק ימשיך להרוויח, ואם אתה לא תגיד את זה לעצמך בטח תקשיב למישהו אחר שיגיד:  אל תתרגל, יש לך מזל של מתחילים, מה שבא בקלות הולך בקלות, אין סיכוי שזה יחזיק מעמד, המצב קשה. ואז, אם האמונות הם כאלה כנראה בסופו של דבר מה יקרה? משהו יפול, משהו יתרסק לך מול העיניים, תחטוף סטירה, ואז מה תגיד לעצמך? ידעתי! המצב קשה, שמים לי רגל, זה לא מפתיע אותי. לפחות דבר אחד הרווחת, אתה צודק! העולם אכן אכזר וקשה להצליח בו.

ואז משהו טוב קורה, משהו משתנה, פתאום נכנסה עסקה גדולה, הצלחת, קיבלת מה שרצית, מה תגיד?

במקרה, בפוקס, אל תהנה כי תיכף זה משתנה, אל תחייך יותר מידי, תיכף זה ילך ואז יבוא השיט. ואז מה קורה? הפסדת, ההכנסות ירדו, מה תגיד? ידעתי. כלומר, הפכת את חייך להוכחה לאמונת היסוד שלך.

גישה אופטימית באה ואומרת,״העולם נפלא ואנשים טובים מיסודם״. אתה יוצא לדרך וקורים לך כל מיני אירועים בחיים. כשקורה משהו טוב תגיד, ידעתי, אני צודק, העולם באמת נפלא ואנשים טובים.

ואז משהו נדפק, פיטרו אותך, עזבו אותך, הפסדת, נפלת, חטפת סטירה, מה תגיד? זה הלך יבוא יותר טוב, נסגר חלון תפתח דלת, אין באמת כישלונות אלא שיעורים שבאחריותי ללמוד. הנפילה היא לצורך זינוק גבוה יותר, החיים מלאים במתנות, אלו החיים, יש עליות ונפילות.

ואז מה קורה? מתחיל טיפוס למעלה, צמיחה. מה תגיד? ידעתי, החיים כיפיים, מלאים במתנות והזדמנויות, אתה חוגג, נהנה, ואז שוב מופיעה נפילה, מה תגיד? בפוקס, במקרה, נעשה מהלימון לימונדה, מה הביג דיל. גם פה אתה צודק.

בכל מקרה אתה צודק מראש. כל מה שאתה בוחר להאמין בו ישתקף במציאות חייך. התוצאות הן השתקפות של אמונות היסוד שלך. גישה פסימית יוצרת אומללות, חולי, חיים חמוצים. פסימיות היא הרעל של הגוף והנשמה. מרעילה והורסת כל חלקה טובה בך. אופטימיות לעומת זאת יוצרת בריאות, ריפוי, אושר, שמחה, אנרגיה, פתיחות. אנשים רוצים להיות קרובים לאנשים אופטימיים ושמחים.

החיים זה מה שאתה בוחר להאמין שהם. המחשבה ואמונת היסוד יוצרת את מציאות חייך, תחשוב רע יהיה רע. מחשבה שלילית יוצרת מרחב לדברים רעים לקרות. לעומת מחשבה חיובית ואופטימיות שיוצרת מרחב לדברים חיוביים להיכנס לתוך חייך. תאמין בטוב יהיה טוב.

לסיכום: הדרך היעילה ביותר לייצר אנרגיה, היא להחזיק בגישה אופטימית, להישאר חיובי גם כשקורה אירוע שאתה לא אוהב. עצם ההבנה שאין לך שליטה על האירועים שקורים בחיים, אך יש לך את זכות הבחירה באיזו גישה להחזיק. להתבונן על אותו אירוע כאירוע, ולשים עליו פרשנות שתשרת אותך. להסתובב עם חיוך מרוח על הפנים, זה יוצר אנרגיה, התלהבות, חדשנות, יצירתיות, קירבה .

הבחירה נמצאת בידיים שלך, באיזו גישה אתה בוחר להחזיק?

יש לך מה לומר? עושים את זה באמצעות מנגנון התגובות כאן למטה. לחצו על כפתור השיתוף כדי לשתף את המאמר עם חברים. 

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. חן

  שושי יקרה!
  איזה מאמר נפלא ליום ראשון בבוקר. תודה שדייקת את הדברים עבורי והזכרת לי שהדברים פשוטים. שהכל תלוי במה שאני אומרת לעצמי.
  שבוע פורה,
  חן

  1. סמדר

   שושי מאמר נהדר.
   כמו בדיבור גם בכתיבה כיף לשמוע אותך וגם לקרוא.
   מה שכתבת ממש ככה. יכולתי לראות את עצמי בכל דוגמא שנתת,
   בחלק מהן זה היה בי בעבר ובחלק מהן עד היום.
   באדיקות שוב ושוב אני מאלצת את עצמי להתחבר
   רק לבחירה ששמקדמת אותי.
   לאופטימיות ולשמחת חיים.
   סמדר

כתיבת תגובה