איך לבחור נכון מאמן לתהליך אימון אישי?

אני רוצה לעזור לך לעשות סדר, כי בכל הנוגע לאימון אישי ובחירת מאמן אישי קיים המון בלבול. מבטיח לך שבסוף המאמר בחירת מאמן לאימון אישי תהיה עבורך יות22 ברורה, קלה ופשוטה.

ראשית, כדאי להבין מה זה בכלל אימון? זה תהליך לימודי, יש תלמיד ויש מורה. מטרתו להניח בארגז הכלים שלך כלים ומיומנויות המאפשרים ליצור תוצאות יוצאות דופן, בחיים ובעסקים.

יש מאמנים שיש להם 'קליניקות' וקוראים לעצמם 'מטפלים'. זו שרלטנות. אימון הוא לא טיפול משום סוג. יש אימון יהודי, אימון חוויתי, הווייתי, רוחני, ועוד הרבה שמות. השם כלל לא חשוב. חשובה רק שאלה אחת, האם האימון והמאמן הזה יודע לקחת אותך לאן שברצונך להגיע?

יש יועצים שקוראים לעצמם 'מאמנים' כי זה טוב לצרכי פרנסה, ויש מאמנים שקוראים לעצמם יועצים, גם לצרכי פרנסה. יועצים נותנים עצות, מאמנים לא! מאמנים מלמדים. האפקטיביות של הייעוץ נגמרת כאשר היועץ הולך. כלי האימון נשארים איתך לנצח.

ריבוי בתי הספר לאימון יצר ריבוי מאמנים וזה לא עשה חסד לעיסוק, נהפוך הוא. המחשבה שתעודת הסמכה של בית הספר למאמנים הופכת אדם למאמן היא אשליה מסוכנת, הן למאמן והן למאומן.

יש בחיים רק מבחן אחד וזה מבחן ה…תוצאה. אימון זה מגוון רחב של כלים ומיומנויות שמטרתן לאפשר לאדם ליצור בחייו תוצאות יוצאות דופן, בכל תחום, בחיים ובעסקים. יש למאמן שתי הסמכות והן לא קשורות לתעודה שלו.

הראשונה, יכולתו של מאמן ליצור בחייו את אותן התוצאות שהוא מלמד אחרים. אני ממליץ לכם ללמוד רק מאדם שנמצא במקום שאתם רוצים להגיע אליו. אם אתם הולכים לאימון בנושא זוגיות אצל מאמן שאין ולא היתה לו זוגיות, או שהזוגיות שלו עצמו 'על הפנים' אז מה אתם רוצים ללמוד ממנו, ומה הוא מלמד אתכם? תאוריות? האם אתם רוצים תוצאות בתאוריה?

אם האתגרים שלכם בתחום העסקי ואתם ניגשים למאמן שהוא עצמו לא מצליח להתפרנס מהעיסוק שלו, אז גם כאן תפגשו תאוריות חסרות ערך.

מבחן ההסכמה השני של מאמן היא המוכנות של מישהו לשלם לו כדי שילמד אותו. אלו שני המבחנים החשובים באמת. אם אדם יודע ליצור בחייו תוצאות יוצאות דופן, יודע ללמד אחרים לעשות זאת גם ויש מי שמוכן לשלם לו על כך, זה אדם שהייתי רוצה ללמוד ממנו.

בנוסף, אני ממליץ לכם לשוחח עם תלמידים שלו, בעבר ובהווה. בדקו איתם מה הפיקו מהתהליך, איפה זה שרת אותם, איזה תוצאות הופיעו בעקבותיו? אם הבוגרים יודעים רק לומר מילים טובות (הוא מדהים), בלי לתאר תוצאות שהופיעו, זה לא המאמן שאתם רוצים ללמוד אצלו.

באשר להשקעה בשכר הלימוד באימון. ממליץ לכם לראות בזה השקעה ולא הוצאה. זו ההשקעה החשובה והמשתלמת ביותר שעשיתם ותעשו אי פעם בימי חייכם, לפחות בכל הנוגע לתהליכי האימון איתי.

מאמנים מובילים גובים בין 500 ל-700 ש"ח לפגישת אימון ויותר, לעיתים הרבה יותר. יש מאמנים מתחילים שנמצאים בתקופת סטאז' או בתחילת דרכם המקצועית שיאמנו אתכם חינם, או בתשלום סמלי. אני ממש לא ממליץ לכם לחפש זול, אלא לחפש מקצוענות, ניסיון, תוצאות. 

הקפידו לקיים פגישת היכרות שבסופה יש לכם אפשרות לבחור, האם להתחיל התהליך או לא? בסופה של פגישת ההכרות צריך שתהיה לכם תשובה לכמה שאלות. האם ידעתם להגדיר לעצמכם תוצאה שאתם רוצים להפיק מהתהליך? זכרו שתוצאה זה לעולם דבר מדיד, משהו שאפשר לראות בעיניים! 'אני רוצה להרגיש שלם, בטוח בעצמי, להרגיש טוב', כל אלו הם לא תוצאות, אלא הרגשות. אם לא ידעתם להגדיר תוצאה בפגישת ההכרות, סביר להניח שגם לא תקבלו אותה. יש מי שגובה על פגישה כזו תשלום ויש מי שלא. תלוי בוותק ובניסיון. 

האם המאמן שמולכם יודע לקחת אתכם לעבר אותה התוצאה? האם יודע ללמד אתכם ליצור אותה? האם אתם סומכים עליו, והאם אתם רוצים ללמוד ממנו? 

מה הערך של ליצור הגשמה בחייכם? לגלות במה אתם אוהבים לעסוק וללמוד איך לתרגם את זה להון. כמה זה שווה? מה הערך של שמחה, ביטחון עצמי, תשוקה, אהבה, משמעות? כל אלו הם פרייסלס. ערכם לא יסולא בפז. הוא שאמרתי, אימון היא ההשקעה החשובה ביותר שתעשו ועשיתם אי פעם.

אהבתם? לחצו על כפתור השיתוף וספרו לחברה. רוצים לדעת יותר על אימון אישי? שלחו פניה מפורטת דרך ה'צור קשר'.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. משה

  אני פורש צהל המעוניין לדעת האם יש הסכם שלכם עם הצבא לאימון אישי

  1. רובי שטיינר

   שלום משה, אין הסכם כזה, אבל אתה מוזמן לשלוח לי פרטי איש הקשר בצה'ל או משרד הביטחון כדי לראות האם ואיך אפשר ליצור הסכם כזה. שלח לי פרטים דרך מנגנון ה'צור קשר' באתר. תודה

 2. יעל

  כשאתה אומר- תוצאה זה דבר מדיד, ולכו למאמן שיוכל לקחת אותכם לתוצאות ולא לרגשות… האם למשל מישהו שאומר אני רוצה להיות בזוגיות והיום אני לבד או אני רוצה להיכנס להריון והיום לא מצליחה, האם אתה יכול לקחת אותם להיות בזוגיות ולהצליח להביא ילדים לעולם?

  1. רובי שטיינר

   שלום יעל. אני לא יכול כלום. הדבר היחיד שאני יכול זה ללמד. לתת לך כלים שאין לך אפשרות לקבל בשום מקום אחר, שהניסיון שלי מלמד שהם מאוד אפקטיביים. המאומן לוקח את הכלים ויוצר בעזרתם את מה שהוא רוצה ליצור בחייו: זוגיות, קריירה, הכנסה. כל תחום. מי שיש לו בעיית פוריות, שילך למומחה פוריות. אין לזה שום קשר לאימון.

כתיבת תגובה