איך להגדיר לעצמך מטרות בחיים?

c781543a-00e7-479a-acc7-26efe5b9dcf6למרבית האנשים אין מטרות בחיים. לקום עם חיוך, להיות מאושר, לעשות כסף, למצוא עבודה מעניינת, לפתוח עסק, כל אלו הם לא מטרות, אלא סתם מילים מהסוג שיש למרבית האנשים שמקיימים חיים שגרתיים של ללכת ולחזור מהעבודה.

למה בכלל חשוב שתהיינה לכם מטרות? שאלה מצוינת. מכמה סיבות. בעוד 3-5 שנים בכל מקרה תהיו איפשהו. אם אין לכם מטרות החיים שלכם מתגלגלים לאן שהוא, כמו כולם. מטרות מאפשרות לכם להיות באותו המקום שנכון לכם להיות בו. תבחרו מה עדיף לכם.

בנוסף, אם אתם רוצים חיים משמעותיים ומרגשים, כדאי שתהיינה לכם מטרות כאלה.

יש שבעה מרכיבים הכרחיים במטרה: הראשון, זה חייב להיות חשוב לכם ברמה האישית. למה? כי יש מחירים בדרך לשם, ורק מי שחשוב לו יהיה מוכן לשלם אותם. מה שאתם רוצים לא מענין כלל. מה שמענין זה המחיר שאתם מוכנים לשלם בדרך לשם.

השני, זה חייב להיות מדויק, ספציפי. מה אתם רוצים שיהיה לכם, או מה אתם רוצים להיות? למשל, אני רוצה שתהיה לי פיצריה, או אני רוצה להיות מהנדס. למה זה חשוב? כי אין לכם שום דרך לפגוע במטרה שלא רואים. אם היא לא מדויקת, אין לאן לכוון ואין במה לפגוע.

כסף, הצלחה, אהבה, בריאות, אושר, עושר, כל אלו הם לא מטרות אלא סתם מילים.

השלישי, המטרה חייבת להיות נקובה בזמן, מתי? מתי אתם רוצים להיות שם? 'הכי מוקדם שאפשר', או 'היום' אלו גם סתם מילים. תנו הערכת זמן שנותנת ביטוי ללקיחת אחריות. מה נראה לכם ריאלי?

הרביעי, האם אתם מסוגלים לראות תמונה, איך זה נראה אחרי שקיבלתם? אם אתם לא מסוגלים לראות, לא תהיו שם. אם אתם מסוגלים לראות, חצי מהדרך כבר עשיתם. תמונה מפורטת, לפרטי פרטים, בלשון הווה, עכשיו. מה אתם רואים?

החמישי, מה הצעד הקטן הראשון? העתיד שלכם מתחיל עכשיו! מה הצעד הקטן הראשון בדרך לשם שאפשר לעשות היום, מחר, השבוע? השאלה, איך מגיעים לשם ממש לא חשובה. מה שחשוב שתדעו לאן אתם הולכים ומה הצעד הקטן הבא.

השישי, למה? למה אתם רוצים להיות שם? למה זה חשוב לכם, מה זה יאפשר, ואיך תרגישו כאשר תהיו שם? אם התשובה שלכם 'בגלל הכסף', אתם בבעיה. זו תשובה שתשאיר אתכם עניים. התשובה הרצויה לכם: 'זה מרגש/מדליק/מענין/מלהיב אותי'. ודאו שמה שמוביל אתכם זו תשוקה. זה גם מרגיש נהדר וגם שווה הון, שזה מילה בעברית להמון כסף.

השביעי והאחרון, רשמו אותה! כן, יש ערך מוסף גדול עבורכם ביכולת שלכם לרשום את המטרות שלכם. הכינו חוזה, ביניכם לבין עצמכם. כתיבת המטרות יוצרת מחויבות, כמו חוזה.

הערה חשובה: הגדרת מטרות בחיים הוא שלב מתקדם בתהליך האימון ובהתפתחות האישית שלך. למרות שלהגדיר מטרה זה תהליך פשוט, יש כמה כלים נוספים בלעדיהם יהיה בלתי אפשרי עבורך להגדיר מטרות וגם אם יוגדרו כאלה, הן תשארנה כמו פנטזיה רחוקה על הנייר או בראש שלך בלבד.

אין לכם מטרות, או שיש לכם אבל הן נשארות רק אצלכם בראש? כלים מתחום אימון לקריירה או האימון האישי יסייעו לכם להגדיר מטרות שיוצרות תשוקה, ולנוע לשם באופן קל, פשוט, מהנה ו…מהר. למידע נוסף פנו דרך ה'צור קשר'.

אהבת? מחכה לשמוע אותך בתגובות כאן למטה, ו…לא יוצאים לפני שמשתפים. לחצו עכשיו על כפתור השיתוף בפייסבוק. אם לא תשתפו איך ידעו?

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. דורין

  אני חושבת שכל מה שכתוב במאמר מאוד נכון, למרות זאת רוב האנשים לא יישמו.

  1. רובי שטיינר

   שלום דורין. בהחלט מסכים איתך. הסיבה לכך פשוטה. יש עוד כמה כלים, שבהעדרם שום מטרה לא תתממש. למשל, אמונה ביכולת, היכולת לנהל פחדים, היכולת להבין אחריות מהי ולקחת אחריות. עדיין אני כותב למיעוט שכן. תודה

 2. נעמה

  רובי יקר, מה אם אני לא ממש יודעת מה אני רוצה להיות כשאהייה גדולה? איך מזהים בתוך כל המולת החיים את הרצונות הנסתרים, החבויים עמוק?

  1. רובי שטיינר

   תודה נעמה, שאלה מצוינת. ממש כמו שהולכים לאוניברסיטה, מפנים לזה זמן (הרבה), כסף (הרבה) ואנרגיה כדי לקבל תעודה, כך גם במקרה הזה. הולכים ללמוד אצל מישהו שיודע ללמד. מפנים לזה זמן, כסף ואנרגיה. ההשקעה הכי חשובה והכי משתלמת שאדם עושה בימי חייו.

   1. נעמה

    אם כך, את זה אני עושה. תודה לך…

  1. רובי שטיינר

   מרטין היקר, תודה על התזכורת.

 3. שרה

  היי רובי, כל הנאמר במאמר נכון ומדויק, חשוב לי לציין שעבורי החוק הראשון בתהליך המוטיבציה הוא להאמין שמגיע לי להיות במקום טוב יותר! ומתוך האמונה שאני ראויה להגשים את החלום אני נעה לעברו…! תודה ויום קסום שיהיה 🙂

  1. רובי שטיינר

   שרה היקרה, מסכים עם כל מילה. להאמין שזה אפשרי זה אחד האתגרים של מרבית האנשים, ואחד הנושאים החשובים שנלמדים בתהליך האימון

 4. אבי גור

  רובי שלום. משכנע, מעניין. יש רצון לשמוע עוד ועוד.

 5. רחלי גור

  היי רובי,
  לדעתי כל מילה מדויקת ונכונה.
  עד לפני חודשיים הפשוט והקל היה נשמע
  קשה או אפילו בלתי אפשרי.
  היום אני לא רק מאמינה בעצמי אני פשוט יודעת
  כשיש לי מטרה, הדימיון הופך למציאות.
  שיהיה לכולם יום טוב

 6. גבי קריחלי

  מאמר עם עצות מצויינות לחיים מצויינים. נותן לי השראה להמשך האימון

 7. אייל

  מאמר מצוין! עברתי שוב על המטרות שלי. תיקנתי סידרתי והדפסתי. זה כל כך חשוב לשמור על המצפן..
  תודה רובי – אתה מקסים!

 8. נטלי

  מאמר מושקע ! תודה רבה 🙂

כתיבת תגובה