ללכת לעבודה כי 'אני חייב להתפרנס' זה פשע!

אני רוצה לשתף אותך במאמר הקצר הזה בגישה שלי לחיים. אני מאמין שהגישה הזו תשרת אותך. הגישה שאומרת שמי שהולך לעבודה בנימוק ש'אני חייב להתפרנס' הוא בחזקת פושע בעיני.

כן, להיות עסוקים בלהתפרנס במקום בלהגשים זה פשע בעיני! זה בזבוז מוחלט של זמן, אנרגיה, חיים וכסף. זה בזבוז נורא של מצבור עצום של כישורים ויכולות שיש לך, של המתנה הייחודית שיש לך להביא לעולם. של שליחות שיש אפשרות שיש לך.

אני מעריך שאין לך מושג מהם אותם כישורים ויכולות שיש לך, וזו עוד אחת מהסיבות למה אנשים באים ללמוד ממני. הם מגלים את זה ובגדול. מי שעסוק בלהתפרנס גם סובל וגם מפסיד המון כסף לאורך המון שנים. עוד רגע אסביר למה ואיך?

אם אשאל אותך מה הבחירה המועדפת עליך להיות עסוק בלהתפרנס או להגשים? אני מניח שהבחירה תהיה להגשים. כולם, ללא יוצא מן הכלל, רוצים להגשים, אבל מרבית האנשים עסוקים בלהתפרנס.

איך תדעו אם אתם עסוקים בלהתפרנס או להגשים? מאוד פשוט. תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה: בהנחה שיש לך חשבון בנק בלתי מוגבל, האם היית ממשיך לעסוק באותו העיסוק שלך כיום? אני מניח שהרוב המוחלט של קוראי המאמר הזה יענו ב'לא'!

איך זה קורה שכולם היו רוצים להגשים, אבל בפועל עסוקים בלהתפרנס? הסיבה פשוטה. מעולם עד היום לא פגשת את המורים הנכונים עבורך ומרבית הדברים שלמדת, כמו גם מרבית המורים שפגשת, בבית, בבית הספר או אוניברסיטה, הם מורים לא רלוונטים, עם לימודים לא רלוונטים לשום דבר שבאמת חשוב בחיים. המורים האלה למדו אותך להתפרנס רק מפני שזה מה שהם מכירים ויודעים.

קיימת הנחה מאוד רווחת ש'חייבים להתפרנס'! האם זו האמת? זהו שלא! לא חייבים להתפרנס! אני חוזר, לא חייבים להתפרנס! איך יודעים? האם יש אפשרות שיש אנשים שלא עסוקים בלהתפרנס?

האם שמעת על אנשים שבמקום להיות עסוקים בלהתפרנס עסוקים בלהגשים? האם שמעת על אנשים שבמקום ללכת ולחזור מאיזו עבודה, הם עושים דברים שהם אוהבים, נהנים מזה וגם מרוויחים מזה הון?

מי שעסוק בלהגשים לא עובד אף יום, נהנה הרבה יותר ומרוויח הון!

מי שעסוק בלהגשים לא עובד אף יום. שואלים אותי לעיתים מה העבודה שלי. והתשובה שלי היא שאין לי עבודה. אני לא עובד, אני חוגג, נהנה ועוד משלמים לי על זה. שערוריה! להגשים גם מרגיש נהדר וגם מאוד משתלם. כסף והגשמה תמיד, אבל תמיד הולכים יחד.

אני נקרע מצחוק בכל פעם שאני שומע שאנשים מספרים לעצמם את הסיפור ש'עם חלומות לא הולכים למכולת'. זה מאוד נכון. עם חלומות באמת לא הולכים למכולת. עם חלומות קונים את כל המכולת והופכים אותה לרשת סופרים!

מי שעושה דברים שהוא אוהב, אבל מרוויח מזה כלום, זה לא הגשמה אלא פספוס והחמצה. פגשתי אישה כזו לאחרונה. היא מוסיקאית בלתי רגילה שעושה מה שהיא עושה 'כי זה היעוד שלי' ואני לגמרי מאמין לה. רק שהיא מרוויחה מזה כלום. זה לא הגשמה אלא פספוס והחמצה.

כמו שבשביל ג'וגינג בפארק לא צריך מאמן, אבל בשביל להגיע לאולימפיאדה צריך, כך גם בחיים. מי שהשאיפה שלו זה להתפרנס בכבוד, לא צריך מאמן. להתפרנס זה משהו שמרבית האנשים יודעים לעשות וגם עושים ברמה כזו או אחרת.

הגשמה זו מילה שמרבית האנשים לא מכירים. המגשימים הם מיעוט שולי באוכלוסיה, אולי 5%.

איך מגיעים לשם? המפתח הוא שינוי מוחלט של גישה! שינוי מוחלט של גישה שלך לעצמך, לאחרים, כלפי הפחד, כלפי כישלון וטעויות, כלפי מה אפשרי ולא אפשרי עבורך ובכלל. כלפי החיים והתפקיד שלך בהם.

זה לא יקרה מתוך קריאת מאמרים ומיילים חכמים, אלא בשביל זה צריך להגיע וללמוד. צריך מישהו שיפתח בפניך את האפשרויות החדשות האלה. שיראה לך שיש אפשרות לעוד אפשרות. הלימוד הזה אינו עוסק בהקניית ידע, אלא בהקניית מיומנויות שלא נמצאות בארגז הכלים של מרבית האנשים.

המיומנות החשובה ביותר היא פיתוח מודעות עצמית, והנה הסבר קצר מה זה אומר: 'אני מודע לאפשרות שיש לי עוד אפשרות לחשוב ואני יכול לבחור מה משרת אותי יותר'. לדוגמה: המחשבה ש'כדי להתקדם צריך ללקק לבוס', מול המחשבה שאומרת ש'כדי להתקדם צריך פשוט להיות טוב'.

אף אחד משתי המחשבות הללו אינן אמת, כל אחת מהן יכולה להיות מופרכת באותה מידה, אבל יש אפשרות שאחת מהן תשרת אותך יותר. הניסיון הרב שלי מול תלמידים שלי מלמד שהם מחזיקים בהמון מחשבות ואמונות, לאורך שנים רבות, שעושות להם נזק מטורף, בכל תחום. הבעיה היא שזה שקוף עבורם. הם לא רואים זאת. חייב שיהיה מישהו שיראה להם את זה וילמד אותם לבחור.

למה להיות עסוק בלהגשים זה גם מהנה וגם משתלם? כי מי שעושה דברים שהוא אוהב, עושה את זה טוב. אחרים מסתכלים עליו ורוצה או לקנות ממנו או ללמוד ממנו.

מה למדנו?

שלהיות עסוק בלהתפרנס זה פשע, בזבוז מוחלט של חיים, של פוטנציאל, של מתנות אינסופיות שיש אצלך שאינך מודע אליהן, ושל שליחות שיש אפשרות שיש לך. 'אני חייב להתפרנס' זה לא האמת כי יש כאלה שעסוקים בלהגשים. זה סתם סיפור שמרבית האנשים מספרים לעצמם ואז עסוקים בלהוכיח שהם צודקים. הגשמה לא עושים כי חייבים. זו בחירה ולבחירה הזו יש מחיר. על כך בפעם אחרת.

חשובה לי מאוד התגובה שלך. מחכה לשמוע את דעתך במנגנון התגובות כאן למטה. בנוסף, מבקש ממך לשתף את המאמר עם חברים בלחיצה על כפתור השיתוף. בתודה מראש.

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. יריב עבקי

  שלום, בוקר טוב ושבוע טוב. הייתי שמח מאוד לשמוע ולהבין עוד על פילוסופיית החיים הזו ואולי גם ללמוד דבר או שניים על הגשמה עצמית וגם משפחתית אם אפשר. תודה ויום נפלא. יריב

  1. רובי שטיינר

   שלום יריב, אנא שלח פניה דרך מנגנון הצור קשר באתר

 2. דביר פרנקל

  משתוקק ללמוד את האיך להגשמת החלום. מתקשה ליישם לבד. שלחתי כבר בקשה לרישום לאימון

 3. משה בן חיים שחר

  על כל מה שאתה אומר א.מ.ת – אני מוקיר תודה. אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש הכן אוצרות פנימיים,עוצמות וחוזקות אותם נועדנו להעביר הלאה. רוב בני האדם ברב השנים בעבר המערכות השונות מגן הילדים דרך ביה"ס, התיכון, השרות הצבאי וההשכלה הגבוהה הוגבלו ע"י הסטנדרטים המקובלים התוכניות והמסגרות כדי להתאים לצרכים הממוצעים ולא טיפחו את השונות, החוזקות והתשוקות של כל אחד…וזאת היתה טעות. במערכת חדשה ומתפתחת-היום אנו בתהליך ארוך של שינוי…איטי ומתפתח.
  במ.ס.ע חיי האישי גיליתי שהחלק המנטלי מהאגו,דרך האמונות המגבילות, והפחדים שאספנו בכל אחד ממעגלי החיים הם אלו שעוצרים או מונעים מאיתנו את ה"הצלחה" ולכן אני מאמין שיש להוסיף את הלימוד והאימון עצמי ל"הצלחה" כמכינה [כל אחד לעצמו] לפני שמשקיעים כסף רב בקורסים ובליווי אישי בכל אחד מהתחומים שהזכרת-אימון אישי,אימון לקריירה,אימון עסקי,קאוצינג,הכוון וכל הטכניקות הצצות חדשים לבקרים…
  רק לאחר שהתפתחת והבנת את המכלול של ההתפתחות האישית ואתה יודע במה אתה צריך להתמקד עבורך-מצא לך מורה כפי שנאמר: כשהתלמיד מוכן ימצא לו הרב…"

  1. רובי שטיינר

   משה היקר, תודה. אהבתי.

 4. שירז

  לא חושבת שחידשת משהו למישהו. העניין הוא שקל הרבה יותר להטיף ממקום של נוחות, אך למי שלא שפר עליו מזלו ולא התברך בנוחות – קשה לבצע. במיוחד אם אותו אחד שקוע עד צוואר בחובות וחי על הקצה.

  1. רובי שטיינר

   שירז היקרה, תודה על הכנות. מי ששקוע בחובות וחי על הקצה, כדאי לו שילך ללמוד מה נדרש כדי ליצור שינוי. אחרת הוא ישאר על הקצה ובהישרדות לשארית ימיו. או שהולכים ללמוד או שנשארים עם מה שיש. פשוט.

 5. אלי

  מאמר נחמד וכתוב יפה..
  רק שלא ענה לי על שאלה אחת, מה עושה אדם שמתפרנס יפה מאוד (ברמת השכר) אבל עדיין הוא מרגיש שלא מימש את הפוטנציאל שיש בו ומרגיש שהוא שווה יותר ממה שהוא עושה היום..למרות שאחרים היו מתחלפים איתו בלי לחשוב פעמיים. איך הוא יצור שינוי? איך הוא קם יום אחד בבוקר ומחליט שהוא מפסיק להתפרנס ומתחיל להגשים? מה עם המחויבות שקיימת במקום בעבודה/בעסק בקטן שלו?
  ונצא מנקודת הנחה שאנו מתעלמים מהפחדים שקיימים בעזיבת מקור ההכנסה המוכר והנוח.

  1. רובי שטיינר

   אלי היקר, תודה על השאלה המצוינת שלך. אני בטוח שאתה איש חכם ומצוין ואני לגמרי מתכוון לזה. יש אפשרות שאין בארגז הכלים שלך שום דבר ממה שנדרש כדי שתרוויח את מה שאתה שווה וראוי באמת. לא בגלל שאתה לא חכם חלילה או חסר יכולת חלילה, אלא פשוט מפני שמעולם לא למדו אותך. זה כמו ללמוד נהיגה. רכישה של שורה של מיומנויות חדשות שלא נמצאות בארגז הכלים שלך היום. בלעדיהן אין לך שום דרך לעשות את השינוי. הזכרת את הפחד. כן, זה מפחיד, וזה גם לא נוח, אולי קשה, ואף אחד גם לא מבטיח לך שום דבר. לא חייבים ללכת לשם. מימוש והגשמה זו בחירה ולבחירה הזו יש מחיר. המחיר הוא ללכת לאן שקשה, מפחיד ולא רגיל. אם חשוב לך לדעת על זה יותר כנס לקישור המצורף ותירשם להרצאה http://robi-steiner.co.il/success-4-all

 6. שרית יצחקיאן

  נהניתי לקרוא את המאמר.
  אכן, אנו נוטים לעשות לעצמנו נזקים אשר אינם משרתים אותנו אך הולכים לצידנו על מנת להימנע מפחדים ומכישלונות.
  על מנת לשנות , עלינו ללמוד דרכים חדשות בהן לא השתמשנו עד היום שאולי אינן קלות ונעימות אך יביאו לתוצאות.
  אשמח להתקדם בתהליך ולהתגבר על המכשולים אותם אני מציבה לעצמי.

  תודה,
  שרית

 7. יוסי גינסברג

  רובי היקר,

  אני רוצה להגיד לך תודה על המאמר הנפלא ששוב הראה לי כמה זמן הייתי מבוזבז על כלום וסבלתי כי רק רציתי להתפשר וללכת לעבודה בשביל למכור את הזמן שלי ולשרוד את השבוע. ולכל מי שקורא את התגובות אני רוצה להגיד שקיבלתם פה טיפים ששווים הרבה מאוד כסף ובתור מאומן של רובי אני רוצה לשתף שהגעתי מהמקום הכי נמוך שיכולתי להשיג בחיי וזה בן אדם מת עם דופק, ו-0 תוצאות ונכון לכרגע סיימתי את המפגש ה-19 עם רובי והחיים שלי השתנו מקצה לקצה. ברמה שלא רק שאני היום עושה דברים ענקיים שבחיים לא חשבתי שאוכל לעשות, אלה גם שהיום אני מרגיש שאני מתנה ענקית לאנושות.
  רובי יקח אותכם להיות ווינרים אמיתיים בכלום זמן אם תהיו מוכנים לקבל את המתנה!

  1. רובי שטיינר

   יוסי היקר והאלוף, תודה. אתה אכן מתנה גדולה לאנושות.

 8. אחמד

  מדהההים..אני אגיע כדי לבנות מסלול איתכם לצאת ממעגל העבודה כשכיר..תודה

 9. אור רוסו

  רובי יש לך את היכולת הנדירה הזאת לכתוב ולנסח בצורה מאוד משכנעת וקולעת !
  הדברים שלך הם מאוד חזקים ויוצרים תהליך חשיבה מאוד משמעותי בראש.
  אני מוצא את עצמי עובר על המאמרים שלך אחד אחרי השני.
  תודה, אשריך!

  1. רובי שטיינר

   תודה אורי היקר, אני שמח שאתה מוצא בהם ערך מוסף עבורך. מוזמן לשתף.

כתיבת תגובה