איך אפשרי לך להפוך את העולם למקום טוב יותר וגם ליצור מזה הון?!

אני רוצה להציע לך גישה או רעיון מרגש, מהפכני, מרחיק לכת, שאפתני: להפוך את העולם למקום טוב יותר. לא, לא לקחתי שום Superhero businessmanפטריית הזיה והרעיון הזה ממש לא מיועד רק למי שהוא אימא תרזה, ואין צורך להיות גיבור על. מי שהינך הוא די והותר. יש מאחורי הגישה הזו רציונל עמוק שישרת אותך ברמות שאין לך שום דרך לדמיין. מזמין אותך לקרוא בסבלנות עד הסוף.

נניח שהיתה לך אפשרות להפוך את העולם למקום טוב יותר, איך זה היה מרגיש? נניח שיכולת להפוך את העולם לשמח יותר, מאושר, רגוע, בטוח, בריא יותר. אני הופך את העולם למקום טוב יותר. זה מרגיש לי מדהים ובאופן מפתיע זה גם מייצר לי הון. כלומר, זה גם מאוד ישתלם לך כלכלית ובשורות הבאות אסביר לך למה.

לא משנה כלל מה הסטטוס המקצועי שלך, שכיר או עצמאי, ההשכלה, הניסיון או תחום העיסוק. כל אחד יכול להפוך את העולם למקום טוב יותר. נניח שהסטטוס המקצועי שלך הוא שכיר. למה שכרו את שרותיך? כי לחברה שמעסיקה אותך היתה בעיה והיא חיפשה פתרון לבעיה. הם זקוקים לך שתעזור להם.

אם העבודה שלך תפתור להם את הבעיה, מקום העבודה יאהב אותך, ירצה לקדם אותך וגם יהיה מוכן לשלם לך יותר. איזו עבודה תפתור להם את הבעיה? עבודה מקצועית, יסודית, קשובה לצרכים של המעסיקים שלך, אכפתית, אחראית. האם יש לך בכלל מושג מה הבעיה האמיתית של מי שמשלם את המשכורת שלך? הניסיון שלי מלמד שמרבית האנשים לא באמת יודעים מה הבעיה האמיתית של מי שמשלם את השכר שלהם.

נניח שיש לך עסק בתחום האדריכלות. למה אנשים באים לעסק שלך? כי יש להם בעיה. אם לא היתה להם בעיה, מן הסתם היו מכינים את התוכניות בעצמם. התפקיד שלך הוא לעזור להם, לפתור להם את הבעיה. מה יעזור להם?

האם אנשים באים לאדריכל כדי לקבל תוכניות לבית? לא! הם רוצים מישהו שיראה להם שהדבר הגדול, המסובך, המורכב הזה שנקרא הקמת בית, הוא בעצם פשוט וקל. הם רוצים מישהו שיודע לתרגם את החלומות והתשוקה שלהם למציאות של הבית שלהם, באופן קל, פשוט ומהנה. בית כזה הוא בית שמח, מהנה, כייפי. אדריכל שידע לעשות זאת הופך את העולם למקום טוב יותר וזה עושה אותו על הדרך לאיש עשיר מאוד.

יש כאלה שמאמינים שכדי להתקדם בתפקיד ובעבודה צריך מרפקים, קשרים, פרוטקציה, ללקק לבוס. יש מי שמאמין שבעסקים זה אדם לאדם זאב. כדי להצליח צריך לדרוך על אחרים. שהצלחה של אדם אחד באה על חשבון ההצלחה של האחר. הרווח הכספי של האחד בא על חשבון ההפסד של האחר. מי שמאמין כך לא יגיע רחוק. לא כשכיר ולא כעצמאי.

אני חלוק על האנשים האלה. אני מאמין אחרת לגמרי. אני מאמין וגם מוכיח את זה לאורך הרבה שנים, שהדבר היחיד שנדרש כדי ליצור תוצאות מדהימות, זה להיות אדם מדהים. הדבר היחיד שנדרש ממך כדי להיות איש מכירות מדהים, שלך עצמך ושל העסק שלך, זה היכולת שלך להיות אדם מדהים. ממש כך.

להיות אדם אנוכי, כזה שעסוק רק בעצמו כל הזמן, זה גם מאוד משעמם וגם ממש לא משתלם כלכלית. להיות אדם טוב זה מרגיש מדהים ובאופן מפתיע גם מאוד משתלם כלכלית. היכולת שלך להתקדם בתפקיד במקום העבודה וגם להרוויח הרבה יותר כסף תלויה ביכולת שלך להבין לעומק וגם לפתור את הבעיה של הלקוח שלך.

מי הלקוח שלך כשכיר? זה המעסיק שלך, מי שמשלם לך את המשכורת, וגם מי שרוכש את המוצרים של החברה שהינך עובד בה וגם כל אחד אחר שנעזר בשרותך. היכולת שלך לעזור להם, לפתור להם את הבעיה באמת, תלויה ביכולת שלך להתעניין בהם באמת. להקשיב להם, לשאול אותם שאלות. לעשות את מה שמקדם אותם, ולא אותך. זה ירגיש לך מדהים ובאופן מפתיע זה גם יתגמל אותך ברמות שאין לך שום דרך לדמיין.

אבל, ויש כאן אבל גדול. היכולת שלך לעזור לאחרים מתחילה ביכולת שלך לעזור לאדם הכי חשוב בחיים שלך, וזה האדם שמביט אליך מן המראה. האדם הזה זקוק לעזרה. האם יש לך אפשרות לעזור לו? אם אין לך מושג איך עוזרים לאדם במראה, איך ברצונך לעזור לאחרים?!

הרבה מאוד אנשים, וכך גם הרבה מאוד מאמנים, עוסקים בלעזור לאחרים לפני שלמדו לעזור לעצמם. עסוקים בלתת עצות לאחרים על כל דבר, כאשר החיים שלהם עצמם לא משהו. אני עוזר כיום להרבה מאוד אנשים. מה שמאפשר לי לעשות זאת באופן כל כך אפקטיבי, קל, פשוט, מהנה ומהר זה רק מפני שלמדתי קודם לעזור לעצמי.

מה שמאפשר לי ללמד אחרים להאמין ולהעריך את עצמם ללא סייג, זה שלמדתי להאמין ולהעריך את עצמי ללא סייג. מה שמאפשר לי ללמד אחרים להיות שלמים עם עצמם, אוהבים, שמחים, אמיצים, זה רק מפני שלמדתי איך להיות שלם עם עצמי, אוהב, שמח, אמיץ. למדתי להעיף את הפחד מחיי לנצח. מה שמאפשר לי ללמד אחרים איך הופכים מחשבה למציאות, זה שלמדתי ליצור זאת בחיי. עכשיו אני מלמד אחרים לעשות זאת גם באופן קל, פשוט ומהנה.

אני הופך את העולם למקום טוב הרבה יותר. זה מרגיש מדהים ומאוד משתלם. לא, לא צריך להיות מאמן בשביל זה. זה אפשרי בכל עבודה, בכל עסק, בכל תחום. היכולת שלך ללמוד ולקבל כלים כדי לעזור לעצמך, תאפשר לך לעזור לרבים אחרים. זה הסיפוק בהתגלמותו, וזה יוצר הון.

התפקיד והשליחות שלך זה לעזור לאחרים. ממליץ להתחיל את זה עם האדם שהכי צריך את העזרה שלך. האדם הכי חשוב בחיים שלך, זה שמביט עליך מן המראה. להיות אדם טוב זה מרגיש מדהים וגם מאוד משתלם כלכלית. לאורך שנים אני לומד להיות אדם טוב יותר, ויש לי עוד הרבה מה ללמוד.

נהניתי לכתוב את המאמר הזה. מקווה שהיה לך מהנה לקרוא אותו גם. מזמין אותך ללחוץ על כפתור השיתוף ולשתף אותו עם חברים. תודה על זה שאכפת לך. יומקסים.

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. עופר רפאל דקורדובי

  שלום רובי
  שנים שאני מסתכל במראה ולא טוב לי עם עצמי ומרוב שהייתי עסוק בלרדת על עצמי שכחתי שאני רוצה לעזור גם לאחרים ,ובאמת לעשות את העולם מקום טוב יותר לחיות בו. אולי באמת כשאתחיל ללמוד לאהוב את עצמי ולא לתת לפחדים לנהל את חיי, אצליח לעזור לזולת ובצורה יותר טובה. המאמר שלך נוגע בנקודות מאוד אישיות ונכונות ונהניתי לקרוא אותו. מקווה שנוכל ללכת באותה הדרך.

 2. קרן עוזרי

  היי רובי, נהניתי לקרוא את המאמר שלך. אני רוצה ומאמינה שאוכל לעשות את השינוי שאני רוצה לעשות בזכות הכלים שאתה נותן. תודה רבה

 3. ליז הרוש

  נהניתי מאוד מהכתבה שלך כמה אתה צודק .אנשים צריכים להקשיב לדבריהם של אחרים ולנסות לתת להם עצות טובות כמו שמאחלים לעצמם. והם יקבלו רק טוב בחזה והעולם שלנו יראה טוב יותר.

 4. טלי

  רובי שטיינר היקר, אהבתי מאד את המאמר. אני כותבת לך כדי לשאול האם האימון האישי שלך יכול להתאים לי. אני בוגרת שירות צבאי, במקום מלחיץ בעל דרישות גבוהות. הגעתי לצומת דרכים בחיים שבה עליי לבחור מה ללמוד. האם לדעתך הגעה לסדנאות שלך תעזור למצוא כיוון?

  אודה לתשובה,
  טלי .

  1. רובי שטיינר

   שלום טלי. בקרוב יתקיים יום סדנה לצעירים בנושא 'איך למצוא כיוון בחיים'. יש ליום הזה ערך מוסף עצום עבורך ועבור כל מי שמחפש כיוון בחיים. הצטרפי לרשימת החברים שלי בעמוד הבית באתר כדי לקבל על כך הודעה למייל.

כתיבת תגובה