שאלות ותשובות בענין אימון לקריירה

התשובות נכונות לתהליכי האימון שלי בלבד, ומייצגות אותו בלבד.

1. מה זה בכלל אימון לקריירה?
אימון לקריירה הוא תהליך לימודי שמטרתו לתת למאומן את הכלים והמיומנויות כדי ליצור את הקריירה הכי נכונה עבורו. להחזיר את התחושה של סיפוק, משמעות, הנאה מהעיסוק, וגם להרוויח הרבה יותר כסף

2. למי מתאים תהליך של אימון לקריירה?
התהליך מתאים למי שרוצה לקבל כלים כדי להתקדם ולהיות ראש הצוות, מנהל המחלקה, הסמנכ'ל והמנכ'ל הבא. למי שמרגיש שמיצה את העיסוק הנוכחי שלו, למי שמרגיש תקוע וחווה תחושה של תסכול והחמצה. למי שמרגיש שאין התאמה בין המקום שהיה רוצה להיות לבין המקום שנמצא בפועל.

למי שמרגיש שהוא מתגלגל ללא מטרה, שיש לו אי בהירות וערפל לגבי העתיד. למי שיש לו המון תוכניות ורעיונות אבל בפועל שום דבר לא קורה. למי שהיה רוצה לשנות תחום עיסוק, אבל אין לו מושג למה.

3. אני מרגיש תקוע בקריירה שלי. איך אימון לקריירה יכול לעזור לי?
האימון יעזור לך בכמה דרכים. ראשית, הוא יאפשר לך לגלות את סיבת התקיעות, כי אני טוען שהיום אין לך שום מושג למה קיימת התקיעות הזו בחייך. התשובה לשאלה למה הינך תקוע, מאוד חשובה עבורך כי אין דרך לשנות משהו שלא רואים.

בנוסף, האימון יאפשר לך להיפטר מהסיבות שבגללן נוצרת התקיעות, ולתת לך כלים כדי לעוף קדימה.

4. אין לי מושג מה אני רוצה מעצמי. איך אימון לקריירה יכול לעזור לי?
אף אחד מלבדך לא יודע מה נכון עבורך בכל הנוגע לעיסוק. בתהליך האימון לא תקבל עצות לגבי מה נכון עבורך, ולא תקבל עצות בכלל, משום סוג, אף פעם. תהליך האימון יקנה לך כלים מאוד אפקטיביים, שיאפשרו לך להגיע לבד למסקנה מה נכון עבורך.

5. יש לי המון תוכניות, אבל בפועל אני לא עושה כלום. איך אימון לקריירה יכול לעזור לי?
אחת הסיבות מדוע אנשים לא עושים כלום, למרות שהם יודעים מה צריך לעשות, זה פחד, חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך.

תהליך האימון יאפשר לך לשנות לחלוטין את הדימוי העצמי מנמוך לגבוה, להעיף את הפחד מחייך לנצח וגם לקבל המון ביטחון עצמי, כך שיהיו לך את הכלים והיכולת לעשות את מה שצריך לעשות כדי ליצור את הקריירה הכי נכונה עבורך.

6. אני מרגיש שלא מעריכים אותי כמו שהייתי רוצה במקום העבודה. האם אימון לקריירה יכול לשנות זאת?
כן. תהליך האימון יקנה לך כלים לשנות לגמרי את ההערכה שלך כלפי עצמך, ואת הערכת הסובבים אותך אליך.

7. משלמים לי מעט מידי. כל הפעמים שאני מבקש העלאה הבוס שלי דוחה אותי. מה אפשר לעשות?
מרבית האנשים אין להם מושג על מה משלמים להם והם אוחזים בהנחה שמשלמים להם על העבודה, המכירות, הזמן, השרות. אם יש בך פתיחות לאפשרות שיש עוד אפשרות, אז התהליך יציג לך עוד אפשרות.

מרבית האנשים הם אנשי מכירות גרועים של עצמם ובכלל. התהליך יקנה לך כלים כדי להיות אלוף בלמכור אותך כך שבמרבית המקרים יגידו לך 'כן', והכל באופן קל, פשוט ומאוד מהנה, ללא כל חשש, פחד או התנגדות.

כן, אני יודע שזה נשמע יותר מידי טוב להיות אמיתי, אבל אני לגמרי מתכוון לכל מילה שכתובה כאן, וגם יש מאחורי אינסוף קבלות שמוכיחות שאני יודע על מה אני מדבר.

8. אני מצוין בעבודה, אבל אני מגיע לראיונות עבודה ואני משותק או מגמגם. האם אימון לקריירה יכול לסייע לי בזה?
תהליך האימון ישנה לחלוטין את הגישה שלך לראיונות עבודה ואת ההתנהלות שלך שם, כך שכל מה שהיה לך בעבר קשה, יהפוך להיות קל, פשוט ומהנה.

9. אני לא יודע למכור את עצמי במקום העבודה ולכן לא מקודם. אני לא יודע לקחת קרדיט על דברים שאני עושה, ולעיתים בישיבות אני פשוט שותק. איך אימון לקריירה יעזור לי?
תהליך האימון יקנה לך כלים כדי להיות אלוף בלמכור את עצמך וגם יאפשר לך להיפטר מהשתיקות לנצח. התהליך יקנה לך כלים שיאפשרו לך לבוא לידי ביטוי בכל העוצמה, כדי לקבל את הקרדיט שמגיע לך.

10. אני מנהל צוות ויש שם אנשים שהם ותיקים ממני בעבודה ואני מרגיש איתם חוסר ביטחון. איך אימון לקריירה יכול לעזור לי?
תהליך האימון יקנה לך כלים ליצירת ביטחון מלא. בנוסף, התהליך יאפשר לך לרתום את הצוות שלך למען מטרה משותפת באופן קל, פשוט ומהנה. התהליך יקנה לך כלים כך שלעובדים יהיה להם ממש תענוג לעבוד איתך, ויהיו מוכנים להשקיע מעצמם הרבה יותר למענך ולמען השגת המטרות.

11. אני רוצה להתקבל לתפקידים שדרוש בהם ניסיון שאין לי. איך אימון לקריירה יכול לעזור לי?
אף אחד לא התחיל את הקריירה שלו עם ניסיון. יש כאלה שמתקבלים למרות שאין להם ניסיון. כנראה שהם יודעים משהו שאתה לא. תהליך האימון יאפשר לך לגלות מהו הדבר ולהגיע לאן שברצונך להגיע, למרות העדר הניסיון שלך.

12. האם זה שיחות, כמו אצל פסיכולוג?
לא, יש מאמן שמלמד ויש מאומן שלומד. זה לא טיפול משום סוג ולא דומה לטיפול פסיכולוגי בשום צורה ואופן. בעקבות הלימוד יש תרגול, ויש משימות שהן בדרך כלל קלות ופשוטות לביצוע וגם לא דורשות הרבה זמן. ביצוע המשימות קריטי להצלחה בתהליך ויש לי ציפייה שמאומן יבצע 100% מהמשימות שלו.

13. האם המאמן אומר לי מה לעשות? האם הוא נותן לי טיפים ועצות?
לא, בשום שלב לא אומר לך מה לעשות, כי אין לי שום מושג מה נכון עבורך. באותו האופן בדיוק בתהליך אין שום טיפים ועצות, אלא לימוד. התהליך ייתן לך כלים שיאפשרו לך לקבל תשובה לשאלה מה הכי נכון עבורך וגם ליישם זאת.

14. איך אדע שתהליך האימון שלך מתאים לי, או איך מתחילים?
התהליך שלי בפרוש לא מתאים לכל אחד. הוא מתאים אך ורק לאלו שיש בהם שילוב של שלושה דברים: פתיחות ללמוד, חשוב להם ללמוד, ויש להם רמת מחויבות גבוהה לתוצאות שלהם בחיים. כדי לבדוק אם אנחנו נכונים זה לזה יש תהליך הכרות קצר המורכב משני שלבים.

הראשון, מילוי שאלון ובו 14 שאלות מאתגרות, מהסוג שיש אפשרות שעוד לא שאלו אותך עד היום. לאחר שאקבל אותו אלי מלא, אזום אתך שיחה קצרה נוספת. אם נראה שנכון לשנינו, נתאם פגישת הכרות שבסופה שנינו נדע אם אנחנו נכונים זה לזה.

אם נותרו לך עדיין שאלות בנושא האימון, ממליץ לך לקרוא שאלות ותשובות נוספות רבות בקישור כאן.

לקבלת שאלון ההכרות יש לשלוח פניה מפורטת דרך ה'צור קשר' באתר. פרטו את סיבת הפניה וגם טלפון ואי מייל.

אהבתם? שתפו את העמוד: