שאלות ותשובות בנושא אימון עסקי

התשובות נכונות לתהליכי האימון שלי בלבד, ומייצגות אותו בלבד.

1. מה זה בכלל אימון עסקי?
ובכן, אני רוצה לגלות לך סוף סוף את האמת. אין דבר כזה אימון עסקי! הכל אישי! אדם מגיע לאימון עסקי כאשר הוא פוגש בעיות וקשיים בעסק, אבל הפתרונות הם תמיד ברמה האישית. כלומר, זה לא העסק יוצר את הבעיות אלא האדם שבעסק. אימון עסקי הוא תהליך לימודי, שיותר דומה ללימודי נהיגה. הוא לא עוסק בהקניית ידע, אלא כלים ומיומנויות. ממש כמו ללמוד נהיגה. גם ללמוד נהיגה אי אפשר מתוך ספר, אלא דורש אימוץ כלים ומיומנויות חדשים. מטרת התהליך היא לשים בארגז הכלים שלך שורה של כלים ומיומנויות המאפשרים לך ליצור את מה שחשוב לך ליצור בעסק. תהליכי האימון שלי מאפשרים לבעלי עסקים ולחברות להעלות תפוקות בעשרות אחוזים. אפשר לקרוא על כך עוד בקישור כאן.

2. האם זה שיחות, כמו אצל פסיכולוג?
לא, יש מאמן שמלמד ויש מאומן שלומד. זה לא טיפול משום סוג ולא דומה לטיפול פסיכולוגי בשום צורה ואופן. בעקבות הלימוד יש תרגול, ויש משימות שהן בדרך כלל קלות ופשוטות לביצוע וגם לא דורשות הרבה זמן. ביצוע המשימות קריטי להצלחה בתהליך ויש לי ציפייה שמאומן יבצע 100% מהמשימות שלו.

3. מה קורה אם אין לי זמן לבצע המשימות או שלא ביצעתי אותן מסיבה אחרת?
אימון עסקי איתי הוא אחד מאירועי הלימוד החשובים בחייך. אני מקבל אלי לתהליך רק את מי שמבין את זה. מי שזה לא מספיק חשוב עבורו כדי לפנות לזה זמן, לא מתאים לתהליך שלי. מי שלא מבצע אותן לא מתאים לתהליך שלי ואפרד ממנו בידידות ואהבה. אני משקיע את זמני רק באנשים מחויבים כמוני, ונפרד בשנייה ממי שאינם כאלה.

4. האם המאמן אומר לי מה לעשות? האם הוא נותן לי טיפים ועצות?
לא, בשום שלב לא אומר לך מה לעשות, כי אין לי שום מושג מה נכון עבורך ומימלא גם אין לי שום מומחיות בתחום העיסוק שלך. באותו האופן בדיוק בתהליך אין שום טיפים ועצות, אלא לימוד. התהליך ייתן לך כלים שיאפשרו לך לקבל תשובה לשאלה, מה הכי נכון עבורך וגם ליישם זאת.

5. האם זה יקר?
יקר בהשוואה למה? בהשוואה לתחושת הפספוס וההחמצה שאנשים סוחבים אתם לאורך שנים? בהשוואה לתסכול שמרגיש אדם תקוע? בהשוואה לעובדים שעוזבים אותך כמו בתחנת רכבת? בהשוואה להפסדים שהעסק סופג מידי חודש? בהשוואה ללילות ללא שינה בגלל דאגות ותסכולים? בהשוואה לכל אלו, מדובר בהשקעה הכי חשובה והכי משתלמת שאדם עושה בימי חייו. מי שלא מבין את זה אחרי פגישת ההכרות איתי, תהליכי האימון שלי, האישיים והקבוצתיים, לא מתאימים לו.

6. האם אימון עסקי יכול לעשות לי גם נזק?
חד משמעית לא! אימון יעשה לך רק טוב, וטוב ברמות שקשה לך לדמיין.

7. כמה זמן נמשך תהליך של אימון עסקי? מתי הוא נגמר?
אימון עסקי נמשך חודשים ספורים, פגישה אחת או שתיים בשבוע (תלוי בך). כל פגישה היא עד שעה וחצי. התהליך מכוון תוצאה שהמאומן מגדיר בפגישת ההכרות ונמשך כל עוד שנינו מרגישים שהוא משרת את התוצאה. התהליך מסתיים כאשר הוא ממצה את התוצאות שלשמן נולד. התהליך מסתיים בפגישת סיכום, שהיא מאוד חשובה לשנינו.

8. מי מבטיח לי שזה אכן יצליח?
אף אחד, ואני מצהיר מראש שאין לי שום אחריות על התוצאות שלך בתהליך. התוצאות שלך בחיים הן רק באחריותך, וכך גם התוצאות שלך בתהליך. אני מבטיח לך רק שאני יודע ללמד אותך כמו שרק מעטים יודעים, ואם יש בך תשוקה ללמוד, הרי שתפגוש תוצאות שלא דמיינת כלל שאפשריות עבורך. יש מאחורי ים של קבלות שמוכיחות שאני יודע על מה אני מדבר.

9. האם אימון עסקי תמיד מצליח? האם אימון יכול להיכשל?
אין אפשרות לבזבז איתי לא זמן ולא כסף. מי שמביא איתו 100% פתיחות ללמוד ו-100% מחויבות יצור תוצאות מהסוג שלא דמיין כלל שאפשריות עבורו, ומי שלא אפרד ממנו באהבה מהר. בדיוק בשביל זה נועד תהליך ההכרות, כדי לבדוק שאנחנו נכונים זה לזה.

10. מה בעצם אלמד שם ועם מה אני יוצא מתהליך כזה?
עם התוצאה שאלמד אותך להגדיר בפגישת ההכרות בינינו ועם הרבה מעבר לזה. וגם עם היכולת ליצור כל שינוי באופן קל, פשוט ומהנה.

11. הייתי כבר בעבר באימון ולא עזר, למה שזה יעזור?
יצא לי לשמוע את זה הרבה. האימון שלי לא דומה בשום צורה ואופן לשום דבר שאולי פגשת בעבר. הדרך היחידה להבין טוב למה הכוונה היא לתאם פגישת הכרות שנמשכת עד שעה וחצי. לתאום פגישה יש לפנות דרך ה'צור קשר' ולציין סיבת פניה וטלפון.

12. איך אדע שתהליך האימון שלך מתאים לי?
התהליך שלי בפרוש לא מתאים לכל אחד. הוא מתאים אך ורק לאלו שיש בהם שילוב של שלושה דברים: פתיחות ללמוד, חשוב להם ללמוד, ויש להם רמת מחויבות גבוהה לתוצאות שלהם בחיים. כדי לבדוק אם אנחנו נכונים זה לזה יש תהליך הכרות קצר המורכב משני שלבים.

הראשון, מילוי שאלון ובו שאלות מאתגרות, מהסוג שיש אפשרות שעוד לא שאלו אותך עד היום. לאחר שאקבל אותו אלי מלא, אזום אתך שיחה קצרה נוספת. אם נראה שנכון לשנינו, נתאם פגישת הכרות שבסופה שנינו נדע אם אנחנו נכונים זה לזה.

13. אני סקפטי לגבי האימון. איך אדע שזה באמת עובד?
אני לא מאמן סקפטים! סקפטים הם אנשים אומללים שיישארו כאלה לשארית ימיהם. מזמין אותך לדבר עם כמה בוגרים שרק תרצה כדי לבדוק מה התהליך אפשר להם, ומה יכול לאפשר לך. אם גם לאחר השיחות אתם, יש בך עדיין סקפטיות, התהליך שלי לא מתאים לך. כדי לקבל שמות וטלפונים של בוגרים נא לשלוח פניה דרך ה'צור קשר'. נא לציין סיבת פניה, וטלפון.

14. מה ההבדל בין אימון אישי לעסקי?
אין הבדל, הכל אישי. אימון עסקי הוא מושג שנועד להדיוטות לצורכי שיווק. במהות אין הבדל. בעל עסק שרוצה תוצאות אחרות, צריך ללמוד לפעול אחרת, וכדי שיוכל לפעול אחרת, צריך ללמוד לחשוב אחרת. אין עסק ללא בעל העסק, ולכן זה תמיד אישי. ללמוד איך להפסיק לנהל עובדים כדי להתחיל להוביל אותם, זה לגמרי אישי. ליצור מחויבות, ראש גדול, מוטיבציה אצלך ואצל העובדים, ללמד אותם לשלב ידיים יחד למען מטרה משותפת זה הכל אישי. ההשלכות על התוצאות העסקיות דרמטיות.

15. יש המון מאמנים, אז למה דווקא אתה?
ראשית, יצרתי בחיי תוצאות מדהימות בכל מובן. האם ברור לך הערך המוסף של ללמוד ממישהו שכבר עשה את זה?
שנית, האימון איתי יקנה לך כלים ומיומנויות שלא נמצאים כרגע בארגז הכלים שלך, והם נשארים איתך לנצח.
שלישית, יש לך ביטחון מוחלט ביכולת שלך להגיע לאן שברצונך להגיע. אני מקבל לתהליך שלי רק את מי שאני יודע לקחת אותו לאן שברצונו להגיע ואני בודק את זה מראש.
רביעית, יש לי דרך יחודית בכל קנה מידה, המאפשרת לך ליצור כל שינוי באופן קל, פשוט ומהנה.
חמישית, אין תאוריות ואין בולשיט. התהליך תכליתי מהרגע הראשון ועד האחרון ומוכוון תוצאות מדידות.

איך מתחילים? שולחים פניה דרך ה'צור קשר' כאן. נא לציין שם מלא, גיל, עיסוק, עיר מגורים, טלפון ליצירת קשר וגם פרוט קצר של סיבת הפניה.

אהבתם? שתפו את העמוד: