מה סוד ההצלחה של המצליחנים?

מה הסיבה שלמרות שכל הסטודנטים למשפטים, הנדסה, מנהל עסקים, וכו' לומדים אותו הדבר, יש רק קומץ קטן של מצליחנים וכל השאר נמצאים במקום שכל השאר נמצאים? מה הסוד שלהם? במאמר הקצר הזה אני עומד לתאר לך באופן מאוד פשוט וברור למה זה קורה?

אם כולם לומדים אותו דבר ויש רק קומץ של מצליחנים אז ברור שההבדל לא טמון בידע, ויכולתו של אדם להצליח לא קשורה כלל בשאלה מה הוא יודע, כמה שנים למד באוניברסיטה ובאיזה ציונים סיים, אלא בדברים אחרים לגמרי.

מצליחנים מאמינים בעצמם, בעוד שהבינוניים ספקנים, סקפטים, חסרי ביטחון. המצליחנים פשוט יודעים שזה אפשרי עבורם. שהכל אפשרי עבורם. אין להם שום בעיה כשמופיעות תוצאות שהם לא אוהבים. בניגוד לבינוניים שנבהלים, הם פשוט לומדים, מתקנים והולכים הלאה.

יש להם דימוי עצמי גבוה. כלומר הם חושבים שהם טובים, מוכשרים, יפים. הם לא מרגישים שום צורך להתנצל על כך שהם טובים, ולא מרגישים שחצנים בשל כך.

הם חושבים וממוקדים בתוצאות, בעוד שהבינוניים עסוקים בלהעביר ביקורת ולהיות צודקים. תוצאות זה לעולם דבר מדיד. בינוניים חושבים הרגשות. הבינוניים רוצים להיות מאושרים ושלמים עם עצמם, בעוד שמצליחנים רוצים לקדם את המיזם שלהם, את העסק, את העסקה. המצליחנים פשוט הולכים ועושים את מה שחשוב להם, והתוצאה היא שהם מאושרים.

מצליחנים עסוקים בלעשות, בעוד שבינוניים עסוקים בלדבר. מצליחנים עסוקים בלעשות את מה שחשוב להם עכשיו, בעוד שבינוניים עסוקים בלדבר על מה שהיה ודוחים את מה שחשוב להם למחר, מחרתיים, לפעם…

מצליחנים הולכים לאן שמפחיד. הם מוכנים להעיז ולקחת סיכון. הם מסוגלים להגיד את מה שהם חושבים ומרגישים באמת. הם יוזמים פניה ללקוחות, או לגברים ונשים כאשר מדובר בזוגיות. הם מסוגלים לגשת ופשוט להכיר. הם משקיעים כספים, הרבה לפני שהם ראו רווחים.

הבינוניים משותקים מפחד, בורחים מאיפה שמפחיד, מחפשים ללכת על בטוח, והתוצאה היא שהם לא הולכים לשום מקום.

מצליחנים עסוקים בתוצאות, בעוד שבינוניים עסוקים בסיפורים, תירוצים והסברים. מצליחנים עסוקים ב'איך כן', בעוד שבינוניים עסוקים ב'למה לא'. מצליחנים עסוקים בתוצאות, בעוד שבינוניים עסוקים בלהיות צודקים.

מצליחנים חושבים ומדברים פתרונות ואתגרים, בעוד שבינוניים מדברים בעיות וקשיים. לבינוניים יש המון בעיות, והכל קשה אצלם.

מצליחנים לוקחים אחריות על התוצאות שלהם, בעוד שבינוניים מקטרים על זה ש'אין לי מזל', ו'למה אריאלה לא מתקשרת אלי'. הבינוניים עסוקים בלהאשים, את עצמם ואחרים, בלהעביר ביקורת. מצליחנים עסוקים בללמוד וללמד.

מצליחנים ובינוניים הם פשוט שני אנשים שונים בתכלית. הפכים גמורים. אין שום מקריות בהצלחה. הצלחה עבורי זו שיטה ודרך חיים. זו בחירה. המפתח הוא שינוי מוחלט של גישה לה-כ-ל! שינוי מוחלט של גישה שלך לעצמך, שלך לאחרים, כלפי המושג כישלון, כלפי הפחד, כלפי טעויות, כלפי סיכונים.

את שינוי הגישה הזה כל אחד יכול ללמוד. איך אני יודע? ראשית, הייתי שם בעצמי. הייתי במקום הבינוני והתבוסתני הזה. את כל מה שתיארתי לעיל, הכרתי באופן אישי המון שנים. שנית, אני מלמד איך לשנות הכל כבר הרבה שנים, עם המון קבלות.

הלימוד הזה אפשרי בשני תנאים: יש בך את הפתיחות ללמוד וחשוב לך ללמוד. הלימוד הזה קל, פשוט ומהנה ויוצר תוצאות מהסוג שלא דמיינת כלל שאפשריות עבורך.

אני מזמין אותך להגיב למאמר כאן למטה וגם ללחוץ על כפתור השיתוף ולשתף אותו עם אחרים.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. ארז

  כתבה מאוד נכונה ועניינית. מאוד אהבתי.

 2. אלי לנדה

  בתור אחד שעשה את הקורס עם רובי הקורס באמת קל, פשוט ומאד מהנה… אחרי מפגש אחד כבר ממתינים בציפייה עצומה למפגש השני השלישי וכך הלאה (לפחות אצלי זה היה כך). בזכות הידע והכלים שרכשתי בקורס, התחיל אצלי במיידי תהליך מדהים של שינוי חשיבה. זה שינה את כל מהלך קבלת ההחלטות שלי לטובה! זה מאפשר לי לעשות בחירות שהרבה יותר מתאימות לי היום, בצורה שקולה ונבונה. זה מאפשר לי עוד כל כך הרבה דברים שהיריעה קצרה מלהכיל כאן. רובי אלוף והשיטה שלו מדהימה.

  ממליץ בחום , הקורס הזה משנה חיים
  אלי

  1. רובי שטיינר

   תודה, אלי היקר וחיבוק ענק. תודה על הזכות

כתיבת תגובה