שני הדברים הכי חשובים שיקבעו איך יראו החיים ואיכות החיים שלך!

הרבה דברים עושים את ההבדל בין מצליחנים לבינוניים, אבל שני הדברים הכי חשובים הם דמוי עצמי גבוהה ואמונה ביכולת, ואת שניהם מאוד קל ופשוט לשנות, בתנאי שיש בך את הפתיחות ללמוד.

קיבלתי השבוע פניה מגלית, שם בדוי: "אני עו"ד. כל רגע בחיי עובר בייסורים ובדאגות על מי ומה שאני. אני לא חושבת טובות על עצמי, והדבר מאוד מקשה על חיי המקצועיים. בתוכי אני לביאה, אבל מבחוץ עכבר שבורח למחילה. אני זקוקה לעזרה בדחיפות. הכול הוא תוצר של דימוי עצמי נמוך ואני מרגישה שאין לי תקנה".

רוב האנשים מאמינים שכדי שאדם ירגיש טוב ושלם עם עצמו, צריך לעשות כל מיני דברים, למשל ללכת ללמוד, למצוא עבודה, או שיהיה לו כל מיני דברים, למשל כסף או זוגיות, תפקיד, עסק.

רוב האנשים עושים את מה שהרוב עושים: הולכים לאוניברסיטה, תואר ראשון ושני. יוצאים לקורסים והשתלמויות, מוצאים ומחליפים עבודה, מתקדמים בתפקידים, מוצאים או מחליפים בני זוג. עושים ולומדים עוד ועוד דברים ולא מבינים למה בסוף הם מקבלים את אותן התוצאות. שום דבר לא משתנה. הם ממשיכים לסחוב את אותו התסכול וחוסר הסיפוק הישן והמוכר, גם כאשר כבר יש להם הרבה יותר כסף, זוגיות, דירה, בית, אוטו.

רוב האנשים מאמינים שכדי ש'אני ארגיש טוב, אהיה שלם עם עצמי, אני צריך לעשות משהו או שיהיה לי משהו' כמו למשל תואר, כסף, תפקיד, עסק, זוגיות. הדבר היחיד שהגישה הזו לחיים מייצרת זה תסכול אין סופי שבו אדם מוצא עצמו עושה המון דברים, אבל שום דבר אף פעם לא מספיק.

יש המון דברים שעושים את ההבדל בין אנשים שחיים מתוך פספוס והחמצה לבין אלו שמגשימים ומאושרים. אם אני צריך לשים את האצבע על שני הדברים הכי חשובים אז זה דימוי עצמי ואמונה ביכולת.

מה זה בכלל דימוי עצמי? דימוי עצמי היא תמונת הדמיון של האדם בעיני…עצמו. זו התשובה שלך לשאלה איזה מן אדם הינך? מרבית האנשים יגידו את מה שהרוב אומרים: 'רגיל, ממוצע, בינוני, בסדר'. יש מי שמביט במראה ורואה אדם שהוא: 'לא מספיק טוב, קטן, לא שווה, לא ראוי, כישלון, לוזר'. מה התשובה שלך? 

יושבת מולי אישה שמרוויחה היום 6,000 ש'ח בחודש. היא היתה רוצה להכפיל את ההכנסה שלה, להרוויח 12,000. 12  אלף ש'ח בחודש, עבורה ועבור הרבה מאוד אנשים אחרים, זו תוצאה בלתי רגילה. 

כדי ליצור תוצאה בלתי רגילה, צריך לעשות דברים בלתי רגילים. מי האדם שמוכן לעשות דברים בלתי רגילים? רק אדם שהוא בלתי רגיל! אדם רגיל, עושה דברים רגילים וגם מקבל תוצאות כאלה. האישה הזו מאמינה ש'אני קטנה'. זה הדימוי העצמי שלה. אישה קטנה, עושה דברים קטנים ומקבלת גם תוצאות כאלה. ולא חשוב כלל כמה שנות לימוד יש לה, כמה תארים ואיזה ציונים.

הבעיה בדימוי עצמי שהוא שקוף. אין דרך עבורך לראות אותו. כדי לשנות דימוי עצמי שני דברים צריכים לקרות. הראשון, אני צריך להראות לך את הדימוי עצמי הנוכחי שלך. אין דרך עבורך לשנות משהו שאינך רואה.

השני, נדרשת חווית לימוד עוצמתית שמאפשרת ליצור את השינוי הזה באופן קל, פשוט ומהנה. הלוואי ויכולתי לחבר כבל usb מהראש שלי לשלך, כדי להעביר לך את כל מה שאני יודע על כמה זה קל, פשוט ומהנה ליצור את השינוי הזה.

בכל הנוגע לאמונה ביכולת, הרי שזו זהה לאמונה של אדם דתי באלוהים. אדם דתי אין לו שום ספק, אין לו 'אם' או 'אבל'. אדם דתי מאמין. נקודה! כך גם בכל הנוגע לאמונה של אדם ביכולת שלו. לא יכול שיהיה ספק, כי אם יש ספק, הספק תמיד מנצח.

המון אנשים רוצים המון דברים. שתי מילים עומדות בין אדם לבין החלומות שלו: 'אם' ו'אבל'. 'אם היה לי כסף אז…'. אני מת לעזוב את העבודה אבל…'.

באוצר המילים שלי שתיהן לא קיימות. אני מאמין בעצמי, נקודה! אין משהו שאני לא יכול לעשות, ואין משהו שלא תלוי בי. האם אני מסוגל להקים מפלגה ולהיות ראש ממשלה? בוודאי, אין שום דבר בדרך לשם שאני לא יכול לעשות, ושום דבר שלא תלוי בי. השאלה היחידה רק האם זה מספיק חשוב לי כדי לשלם את המחיר שנדרש כדי להגיע לשם. התשובה היא שלא.  

אני לא נולדתי מאמין כזה. למעשה עד גיל 40 לא האמנתי בעצמי כלל. הייתי חסר ביטחון, עם דימוי עצמי נמוך. אחד שהאמין שהוא 'לא מספיק טוב'. כך גידלו אותי ההורים וזה מה שלמדתי בבית הספר.

יש לי הרבה מאוד תפקידים בתהליך האימון, אחד מהם הוא ללמד אותך להאמין בך. זה לא קורה מתוך זה ש'בוא נדבר על אמונה'. אנחנו לא מדברים על זה אלא נדרשת חווית לימוד עוצמתית. רק חוויה יוצרת שינוי.

כמו ללמוד נהיגה. לא לומדים מתוך זה ש'מדברים על זה', אלא מתוך זה שנכנסים לרכב ומשלבים להילוך ראשון. זה לא יקרה מתוך קריאת מאמר, ספר או האזנה להדרכה אינטרנטית. בסוף צריך להגיע לסדנה או לאימון.

חשבתי לעצמי איך אני בוחר לסיים את המאמר הזה? השליחות שלי היא לאפשר לך לראות בך את מה שאני רואה בך: את המדהים, האמיץ, היפה, המוכשר. וכשזה יקרה, החיים ואיכות החיים שלך ישתנו לבלי הכר. אני יודע ללמד אותך להיות שם באופן קל, פשוט ומהנה. האם יש בך את הפתיחות ללמוד והאם חשוב לך ללמוד?

אם התשובה שלך היא כן, מזמין אותך לשלוח פניה מפורט דרך מנגנון ה'צור קשר'. עליך לפרט גיל, עיסוק, עיר מגורים, טל' נייד וגם פירוט קצר של סיבת הפניה.

אהבת? מזמין אותך ללחוץ על כפתור השיתוף ולשתף את החברים. בנוסף, אני מחכה לשמוע את תגובתך כאן למטה.

לפוסט הזה יש 8 תגובות

 1. אורלי

  מצוין, תמיד הרגשתי כך ונתקלתי בתגובות "משונות" של אנשים סביבי – מה פתאום?! הכל תלוי באדם ובאמונה שלו.

 2. ינאי

  רובי היקר. הכל טוב ויפה אבל על מנת שהאדם יהיה עם דימוי עצמי גבוה ויאמין או יאהב את עצמו זה מחייב שיהיו הרבה דברים בו אחרת…. למשל אדם שפוחד מהלבד, מנטישה ולקחת סיכונים, אדם שלא בהשלמה עם עצמו, הוא אדם לא משוחרר וחופשי. איך יוצרים את זה על מנת שהאדם יחיה את האני האמיתי שלו? זאת השאלה וכאן המפתחות לאושר.

  1. רובי שטיינר

   ינאי היקר, לא הבנתי מה השאלה ואין אצלך שום שאלה. לגופו של ענין, אם חשוב לך ללמוד איך ליצור את זה, תגיע לאחד האירועים שלי בעתיד הקרוב

 3. טלי בנימיני

  אני ממש רוצה להיות חלק מהדרך שלך חבל שזה יקר! חבל ומבאס. כל פעם שאתה שולח איזה מאמר כזה שאני מאוד מתחברת, החור שאני מרגישה נהיה יותר גדול אז באמת די. אני לא רוצה שום דבר בחינם אבל המחיר ממש מוגזם חבל שהדרך שלך רק לעשירים.

  1. רובי שטיינר

   טלי היקרה, את מוזמנת להגיע לאירוע שאקיים בסוף ינואר הקרוב בתל אביב. ההשתתפות שם היא במחיר סמלי והערך המוסף שתפיקי ממנו עצום. כל המידע יגיע אליך במייל.

 4. TAL

  אכן מעניין, הדימוי שלי אגב על עצמי הוא מצד אחד גבוה , מצד שני יש גם מערכת של פחדים שעוצרת בעדי , מעניין אותי מאד בשלב זה של חיי לפרוץ אותה

 5. מירי

  היי רובי,
  אשמח לקבל פרטים על האירוע בינואר.
  תודה 😉

  1. רובי שטיינר

   שלום מירי. הפרטים נשלחו למייל שלך וגם מצורפים כאן בקישור

כתיבת תגובה