איך תוך חודשים ספורים השתנו החיים של ימית מקצה לקצה. ניתוח מקרה

תוך חודשים ספורים החיים של ימית דגון השתנו לבלי הכר. במאמר הזה אני עומד לתאר איך זה קרה. הכל אצלה השתנה: העיסוק, ימית 3רמת ההכנסה, הקשר שלה עם הילדים שלה, ובעיקר ההרגשה. אשאיר לה לתאר מה השתנה בסרטון הוידאו שבהמשך. היא עושה את זה הרבה יותר טוב ממני.

השינוי הזה לא קרה במקרה. ימית היא אישה חכמה ומצוינת בכל מובן. לא היתה לה שום בעיה מלבד אחת: מעולם לא למדו אותה את מה שחשוב באמת ללמוד כדי להגשים את עצמה, כדי לחיות את החיים שמגיעים לה באמת. לא מלמדים את זה לצערי בבית הספר וגם לא באוניברסיטה.

וזה מה שהיא אמרה לפני: "אני לא במקום של תשוקה לעשות טלפונים לאנשים. אני יודעת את היכולות שלי והן לא באות לידי ביטוי ולא יודעת איך למצות אותן. אני הולכת עם הפער של מה שיכולה, לעומת מה שעושה במציאות. הולכת לישון עם זה כל ערב.

"מבאס אותי שאני יודעת שאני עושה משהו שאני לא אמורה לעשות. מלווה אותי המון שנים, מגיל 23. התגלגלתי בין מלצרות לדברים אחרים. הרבה פעמים הגעתי למקום של לעשות שינוי ועצרתי לפני. היו הזדמנויות ולא לקחתי. תמיד משהו בסוף עצר אותי.

"מפחיד אותי לא להצליח. שאני אכשל. שזה לא בדיוק מה שאני ארצה לעשות, שזה לא הכיוון. מאז שהתחתנתי אני לא ממש מאמינה בעצמי.

"להיות אימא לא פשוט לי. אני מדברת אליהם בסגנון דיבור שאני לא מאמינה שיוצא לי מהפה. העצבים הסמויים יוצאים אליהם. זה לא נעים לי ולהם. כל הקשר איתם הוא במאבקים. תסכול, כעס. הילד אומר לי 'אימא אני שונא אותך. הלוואי שתמותי'. אני רוצה שיהיה לי כיף איתם".

אז איך קרה כל השינוי הזה? אם אני צריך לתאר את זה במשפט קצר, אז המפתח הוא בשינוי מוחלט של גישה: לעצמה, לחיים, לאחרים. הצעד הקטן הראשון היה בשינוי גישה כלפי המושג הצלחה: להבין מה זה בכלל ומה באמת נדרש ממנה כדי להיות שם. למרבית האנשים אין שום מושג.

היא למדה לראות, כי עד לתהליך האימון היא חיה, כמו מרבית האנשים בעיוורון. לחיות בעיוורון זה אומר שציבור עצום של אנשים מצוינים חושב ופועל באופן שגורם לעצמם נזק מטורף, לאורך המון שנים, מבלי להיות כלל מודעים לכך. הם פועלים על אוטומט.

ימית למדה לצאת מהאוטומט הזה ומה שאפשר לזה לקרות זה שהיא לראשונה בחייה ראתה אותו מול הפנים. אין שום אפשרות לשנות משהו שלא רואים ולכן הצעד הקטן הראשון הוא לראות את אותם הסורגים שמשאירים אדם מצוין בחיים של פספוס והחמצה. לימדתי אותה לראות והכוח של זה הוא עצום.

לאחר שראתה את אותן המחשבות שמשאירות אותה בחיים של פספוס והחמצה היא למדה להחליף אותן בקלות. קוראים לזה בשפה המקצועית פיתוח מודעות עצמית, שזו ההשקעה החשובה והמשתלמת ביותר שאדם עושה בימי חייו. זה אומר להיות מודע לאפשרות שיש לך עוד אפשרות לחשוב ושיש לך אפשרות לבחור איזה מחשבה משרתת אותך יותר.

אחרי שלמדה איך לחשוב אחרת, היא למדה איך לשנות את הדימוי עצמי שלה. מ'אני לא מספיק טובה' ל'אני מצוינת'. כן, גם לשנות דימוי עצמי אפשר ללמוד וזה קל, פשוט ומהנה. אני יודע שיש אפשרות שעוברות לכם עכשיו בראש המון מחשבות, כמו למשל, 'אבל איך אני גורם לזה שבאמת אאמין בזה' או 'איך גורמים לזה להישאר' ועוד שאלות שלא חשבתי עליהן. אם ברצונכם לקבל תשובות, תצטרכו להגיע לתהליך או לאחד מהאירועים הקרובים שלי.

לאחר שלמדה לחשוב אחרת, היא למדה לפעול אחרת. היא רכשה שורה של כלים ומיומנויות שפשוט לא היו בארגז הכלים שלה כי לא לומדים את זה בשום מקום. היא למדה לקחת אחריות. הגישה שלה כלפי המושג השתנתה מקצה לקצה.

היא הפסיקה להאשים, למדה לסלק את הביקורת מחייה והחליפה אותה בלימוד. היא למדה איך ללמוד ואיך ללמד, וזה תענוג. היא למדה ליצור מוטיבציה, בחיים שלה ושל הסובבים אותה. היא פיתחה את השריר המאוד חשוב של 'אינטליגנציה רגשית' ולמדה איך ליצור קרבה, עומק ומשמעות במערכות היחסים שלה.

היא למדה להקשיב ולשאול שאלות. כל האנשים היו רוצים שיקשיבו להם, אבל מרביתם לא יודעים לעשות את זה. מרביתם עסוקים בלדבר במקום להקשיב. היא למדה להקשיב באמת וגם לשאול שאלות באמת. הערך המוסף של שתי המיומנויות האלה בחיים שלכם הוא מטורף.

היא למדה להאמין בעצמה ללא סייג, כי עד לאימון זה מעולם לא קרה. ולא, זה לא קורה מתוך זה שאדם חכם עומד מולכם ואומר לכם ש'אתם חייבים להאמין בעצמכם'. שחררו אותי מהבולשיט הזה. זה קורה מתוך חוויה לימודית עוצמתית שגורמת לאדם להאמין.

היא למדה לחלום. שזה אומר להגדיר לעצמה מטרות, שאיפות, רצונות, תוכניות. חלום זה הדבר שאני חולם עליו ביום, בעיניים פקוחות והמימוש שלו תלוי בי. ואין שום דבר שהמימוש שלו לא תלוי בי. למרבית האנשים אין שום חלומות, תוכניות, מטרות. יש להם שפע של מילים סתמיות כמו: להיות מאושר, בריא, שלם עם עצמי, לטייל בעולם. התוצאה היא שמרביתם מתנהלים מתוך מקריות. יש להם עיסוק שנולד במקרה, וזוגיות שנולדה כך גם.

היא למדה איך למכור את עצמה. מכירה היא מיומנות מאוד חשובה שלא קיימת אצל מרבית האנשים. היא חורגת הרבה מעבר לתחום הצר של עולם העסקים. מרבית האנשים הם פשוט אנשי מכירות גרועים, או ממש גרועים של עצמם. וזה רק בגלל שמעולם לא למדו אותם למכור. היא למדה איך לקבל 'כן' תמיד. תתפלאו שאפשר ללמוד את זה, וזה קל, פשוט ומהנה, כמו כל שאר הדברים שתיארתי.

היא למדה להיות אמיצה. זה אומר ללכת לאן שמפחיד, תמיד. היא למדה לנהל את הפחד במקום שהפחד ינהל אותה, וגם להפוך אותו לחבר ולמורה הדרך שלה. היא למדה מה זאת אהבה, כי עד אז לא היה לה שום מושג, כמו שלמרבית האנשים אין. היא למדה לקחת אחריות על המושג הזה ולהביא אהבה לתוך חייה, ולקשר שלה עם הילדים והסובבים אותה.

והכי חשוב, היא למדה לקחת אחריות מלאה על החיים שלה בכל מובן ובכל תחום. קוראים לזה במילה אחת 'אושר', שזה היכולת של אדם להיות במקום שנכון, כמו שנכון לו. כן, אושר והצלחה הן מיומנויות פשוטות שכל אדם יכול ללמוד בתנאי שיש בו את הפתיחות ללמוד וחשוב לו ללמוד.

ימית היא כיום בעלת עסק עצמאי ומצליח מאוד. היא מדריכת TRX. יש לה עשרות לקוחות שאוהבים אותה מאוד ובצדק. כאשר תכירו אותה תראו שאי אפשר שלא להתאהב בה. אם אתם גרים באזור תל אביב או גבעתיים ואתם רוצים להתאהב מחדש במה שאתם רואים במראה וגם להתחטב באופן קל, פשוט ומאוד מהנה, כדאי לכם להכיר אותה. שלחו לה פניה בעמוד הפייסבוק שלה בקישור כאן.

אהבת? מזמין אותך ללחוץ על כפתור השיתוף כאן למטה ולשתף את המאמר הזה עם חברים. אם לא תשתפו, לא ידעו ואם לא ידעו איך ילמדו?!

רוצים ללמוד איך לעשות את השינוי בחייכם גם? שלחו עכשיו פניה מפורטת דרך מנגנון ה'צור קשר' כאן למעלה. יש לציין שם מלא, גיל, עיר מגורים, טלפון, עיסוק ופרוט קצר של סיבת הפניה. 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. תהילה

    באמת להתאהב. ראיתי את ימית כנראה באחת הפעמים האחרונות בעבודה הקודמת שלה וכל מה שיכולתי לחשוב אחרי שדיברתי איתה זה: איזה בחורה מהממת

כתיבת תגובה