מה זה אימון אישי או קואצ'ינג ולמי הוא מתאים?

מאת שושי קזאל

משיחות שלי עם מתאמנים ואנשים בכלל, עולה השאלה מהו אימון? למי הוא מתאים? אני רוצה לעשות עבורך סדר. במאמר אסביר
מהו אימון איתנו ומי צריך אימון? 'איתנו' כי האימון 
איתנו ייחודי ויוצא דופן, הן בדרך והן בתוצאות שהוא מייצר.

אימון הוא תהליך לימודי שמטרתו לחיות חיים טובים וראויים יותר, בעזרת שורה של כלים ומיומנויות, המאפשרים ליצור פריצות דרך מעבר לאזור המוכר והסביר של חייך.

לחיות חיים של שפע, עוצמה, חופש ואהבה בשלל תחומי החיים. איכשהו במהלך החיים משהו בנו הולך לאיבוד. הביטחון העצמי, הערכה והאהבה העצמית, תחושת המסוגלות, האמונה ביכולת. התהליך מאפשר להתחבר, למצוא או לחדש את העוצמות והיכולות שקיימות בך. לאני האמיתי שלך. להחזיר אותך הביתה, למי שאתה באמת.

נקודת המוצא היא ההבנה שאתה יוצר את מציאות חייך באמצעות הבחירות שלך. כל מה שיש לך בחיים אתה יצרת. כשנולדת לא היה לך כלום מלבד נשימות. כל מה שהשגת בחיים היה שאיפה או חלום. לדוגמא, הלוואי שאקנה בית, יהיה לי תואר, אישה, ילדים, עבודה, רכב. כך יצרת את האזור המוכר והסביר של חייך. התחלת להרחיב את מעגל חייך בכל פעם שהגשמת מטרה ושאיפה נוספת.

בתהליך האימון לומדים להרחיב יותר את האזור המוכר והסביר של החיים. כדי שיופיעו שם תוצאות שטרם נמצאות שם. הבסיס לאימון הוא גמישות מחשבתית. גמישות מחשבתית היא ההבנה שיש אפשרות לעוד אפשרות. אפשרות חשיבה חדשה. להפוך את המחשבה המקובעת לגמישה, כמו פלסטלינה.

ללמוד לשחרר מחשבות שמחבלות ומונעות להשיג תוצאות רצויות, ולאמץ מחשבות חדשות כדי לחיות את החיים שראוי לנו לחיות. חיים שנהיה גאים לחיות.

אימון זה תהליך משנה חיים. זו דרך חיים. אימון הוא חדר כושר למוח. פותח את התודעה לחשיבה חדשה. לומדים לחשוב אחרת, לפעול אחרת כדי לקבל תוצאות חדשות. מאמצים גישה, שפה, השקפה חדשה על החיים שמאוד משרתת. לא ברמה התיאורטית אלא ברמה המעשית.

מציאות חיים חדשה מתרחשת. מתחילים לחיות מתוך אחריות מלאה ושליטה על החיים. מפסיקים לחיות מתוך מקריות. מתעוררים לתודעה שאני יכולה לבחור כיצד לחיות את חיי. על העבר אין לנו שליטה. אין יכולת לחזור לאחור ולתקן. יש אפשרות לעצור, להתבונן ולבחור מעכשיו איך לחיות. איך ליצור סוף חדש, עכשיו. להיות אדריכל העתיד שלך.

האימון עובד בכמה מישורים. אחד מהם זה הבחנה. הבחנה היא היכולת לראות דברים שלפני זה לא ראיתי. למה חשוב לראות? אי אפשר לשנות דבר אלא אם מבחינים בו. כשמופיעה הבחנה מופיעה אפשרות בחירה מחודשת. בחירה במי אתה בוחר אותך ואלו חיים אתה בוחר לחיות. הבחירה בידיים שלך.

המיומנויות שרוכשים בתהליך מאפשרות בחירה מחודשת באומץ ותעוזה. לדוגמה, אם אבקש ממך לעשות חור בקיר עם האצבע. האם זה אפשרי? אולי, אבל זה ייקח שנים ויהיה כואב. כשאביא לך מקדחה פתאום לעשות חור בקיר הופך לפשוט וקל.

איך עובד תהליך האימון? בתהליך האימון איתנו אין תאוריה ואין בולשיט. תהליך חוויתי, אקטיבי. בדיוק כמו ללמוד נהיגה. אי אפשר ללמוד נהיגה בתאוריה. אי אפשר ללמוד נהיגה דרך ספרים. גם אם אתן לך ספר מצוין שמלמד נהיגה ב-10 צעדים, הלימוד האפקטיבי ביותר ללמוד לנהוג זה לשבת ליד ההגה. לקחת את ההגה לידיים.

כמו ברכב כך בחיים. בהתחלה מפחיד, לא נוח, לא מוכר. צריכים ליווי של מורה דרך שישגיח, ילמד. כעבור כמה שיעורים המיומנות נרכשת והנהיגה הופכת למהנה. תוך תקופה קצרה הנהיגה אוטומטית לחלוטין. ברגע שלמדת לנהוג אי אפשר לשכוח, לחזור אחורה.

האימון לא עוסק במתן עצות כלל, אלא בלימוד של כלים ומיומנויות שהניסיון שלנו מלמד שהם לא נמצאים אצל מרבית האנשים. הכלים והמיומנויות נשארים איתך לכל החיים. אי אפשר לחזור לאחור. כשלומדים ללכת לא חוזרים לזחול.

למי האימון מתאים? האימון מתאים לכל אדם שרוצה להפיק מעצמו ומהחיים יותר. לצמצם את הפער בין המצוי לרצוי בחייו. לחיות את החיים שחלם לחיות מתוך תשוקה, הנאה ושמחה.

מה נדרש כדי להפיק תועלת מהתהליך? הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא התשובה לשאלה, האם חשוב לך ללמוד איך ליצור את החיים שחלמת לחיות? השני, פתיחות ללמוד. יש דברים שאתה לא יודע שאתה לא יודע, זה דורש פתיחות. יש לי הערכה רבה למה שאתה יודע. מה שאתה יודע הביא אותך למקום שבו אתה נמצא. כדי להגיע למקומות חדשים, צריך ללמוד לחשוב אחרת כדי לפעול אחרת.

השלישי, רמת מחויבות גבוהה לתוצאות שלך החיים. הרבה אנשים רוצים הרבה דברים, רובם לא ישיגו את מה שהם רוצים. למה? כי הם לא מוכנים לשלם את המחיר. המחיר הוא לעשות את מה שצריך לעשות כדי להשיג את מה שאני רוצה להשיג. אם תעשה את מה שאתה רגיל לעשות, תקבל את מה שאתה רגיל לקבל.ֿ כשתעשה דברים שאתה לא רגיל, יש אפשרות שיהיה קשה, מפחיד ולא רגיל. האם אתה מוכן לשלם את המחיר הזה? ללכת לאן שמפחיד וקשה כדי ליצור בחייך תוצאות לא הגיוניות?

אם יש בך שילוב של שלושת הדברים האלה התוצאות שתשיג בתהליך האימון איתנו הן דמיוניות.
צפו במה שיש לשירלי מור לומר על תהליך האימון:

לסיכום: תהליך האימון הוא תהליך לימודי חוויתי. התהליך מתאים לכל אדם שרוצה להפיק מהחיים ומעצמו יותר. למי שרוצה לחיות חיים טובים, מאושרים ומספקים. לא למי שצריך אלא למי שרוצה! אם חשוב לך ללמוד, אתה פתוח ללמוד ומחויב לתוצאות שלך בחיים, ומוכן לעשות מה שנדרש כדי לנצח, אז האימון הוא בשבילך.

כתיבת תגובה