מה זאת בכלל הצלחה? אם לא תדעו איך תגיעו לשם?

אני עומד לגלות לך במסר הזה מה זאת בכלל הצלחה. הניסיון שלי מול הרבה מאוד אנשים בתהליכי קואצ'ינג מלמד שלמרות שמרביתם רוצים להיות במקום הזה שנקרא הצלחה, מרביתם לא מסוגלים להגדיר לעצמם מה זה בכלל. במסר הזה אעשה עבורך סדר.

אם לא ברור לך מה זה, איך ברצונך להגיע לשם? שאלה מאתגרת לא? אני מזמין אותך להתמודד עם השאלה הזו, מה זו הצלחה עבורך? הסיבה מדוע מרבית האנשים לא נמצאים שם מאוד פשוטה. אף פעם לא למדו אותך איך עושים את זה! והאמת שזה ממש קל, פשוט ומאוד מאוד מהנה!

אז מה זאת הצלחה בכלל? יש מי שמאמין שזה הרבה כסף, ושאר הדברים שכסף מאפשר. למשל, בית גדול, אוטו חדש, חו"ל, מסעדות, בת או בן זוג, תפקיד, עסק. האם יש אנשים שיש להם את כל אלו, אבל עדיין רע להם?

בכל פעם ששאלתי אדם מבין האלפים שפגשתי עד היום, למה הוא רוצה להיות שם, הנה מה אנשים אומרים: סיפוק, אושר, הגשמה, שלווה, שמחה, ביטחון, שלמות, להרגיש טוב. מה שיש כאן זו רשימה של ערכים.

מה שחשוב לכל האנשים, ללא יוצא מן הכלל, זה להרגיש טוב, להיות מאושר, לקיים חיים מלאי משמעות. אבל מרבית האנשים קמים בבוקר לעבודה שאין לה שום קשר לאלו, רק כדי להתפרנס. או במילים אחרות לעשות כסף.

מרבית האנשים אוחזים באשליה שאומרת שאם רק יהיה לי את הכסף, התפקיד, העסק, הבית, האוטו הבן/בת זוג, אז "אהיה מאושר". זו אשליה שלא עובדת. כי אדם מגלה שיש לו את כל אלו ועדיין רע לו.

הצלחה, אם כך, זה מושג שנשען על שתי רגליים. רגל אחת ארוכה שיש בה את כל מה שאפשר למדוד: כסף, השכלה, תפקיד, בן/בת זוג, ילדים, בית, אוטו. רגל שניה קצרה עם דברים שאי אפשר למדוד. למשל סיפוק, הגשמה, אושר. כל אחד לפי מה שחשוב לו.

הצלחה, לגישתי, זו היכולת של אדם להיות מונע ערכים, וללמוד איך לתרגם את הערך להון. למשל, מה שמניע אותי בחיים זה לא כסף, אלא הערך הזה שנקרא הגשמה.

אני עוסק במה שמרגיש לי הכי נכון עבורי, והכסף הוא תוצר לוואי של זה. הגישה הזו משרתת אותי, ויכולה לשרת גם אותך בשני מובנים. ראשית, זה מרגיש נהדר לעסוק במשהו שאוהבים. שנית, זה מאוד משתלם ברמת חשבון הבנק.כענין שבעובדה, החברות והאנשים הכי מצליחים בעולם הם אלו שמונעי ערכים.

אנשים שעוסקים בדברים שהם אוהבים עושים את זה טוב. אחרים מתבוננים בהם ואומרים לעצמם שהם רוצים או לקנות מהם, או ללמוד מהם. אני פועל מתוך תשוקה. אין דרך לזייף את זה. התשוקה הזו מושכת אליה תלמידים מכל רחבי הארץ!

ואם נמחיש את זה לגבי זוגיות, יש מי שמאמין ש'אם רק יהיה לי בן זוג, אז אהיה מאושרת'. זו אשליה שהתוצאה שלה שאשה תמצא גבר, אבל אהבה לא תהיה שם. זה מרגיש לעיתים סתמי ורע, ונגמר בדרך כלל בפרידה.

להצליח בזוגיות זה יכולתו של אדם ללמוד להיות מאושר ולקיים חיים של אהבה, ולהפוך את הזוגיות לתוצר לוואי של זה. הגישה הראשונה שאומרת שאם תהיה לי אשה אהיה מאושר, יוצרת תלות. הגישה השניה מייצרת חופש. האושר, האהבה, ההרגשה הטובה לא תלויים בשאלה אם יש או אין זוגיות.

המסר הבא עומד לגלות עוד משהו מרתק על הצלחה, ועל הקשר בינה לבין הצלחה בלימודים. יהיה מענין. יש למה לחכות.

אהבת? מזמין אותך להגיב כאן למטה, ולשתף חברים על ידי כפתור השיתוף בפייסבוק. יש מישהו שמחכה בדיוק לזה.

כתיבת תגובה