מה מונע ממך עד היום להיות במקום שתמיד חלמת להיות בו?

מאת שושי קזאל

במאמר הזה אני עומדת להראות לך איך אדם מצוין מוצא עצמו תקוע במקומות שלא רוצה להיות בהם. בעיסוק וזוגיות שהוא לא ממש אוהב וחיים שלא ממש אוהב.

איך אתה מוצא את עצמך קם מידי בוקר והולך לעבודה שגורמת לך לתסכול, חוסר מימוש וסיפוק. מה הסיבה שאתה לא חי את החיים שחלמת לחיות? לאן נעלמו החלומות שלך? איך זה שאתה מסתפק בחיים של בינוניות, פספוס והחמצה.

כשאתה ואני היינו ילדים קטנים הכל היה אפשרי עבורנו. יכולנו להיות כל מה שרצינו, שחקן, טייס, זמר, נהג משאית, אסטרונאוט. הכל היה אפשרי עבורך ועבורי. אבל אז, יצאנו לחיים והתחלנו לחוות, להרגיש, לשמוע.

שמענו שזה לא אפשרי עבורי, גדול עלי, שזה לא מתאים למשפחה שלנו, אי אפשר להתפרנס מזה, שאני לא מממש את הפוטנציאל שלי. שזה קשה.

הדבר הראשון שחשוב להבין הוא, התוצאות שמופיעות בחייך הן תוצר של האמונות שטבועות בך. הן יוצרות פעולות שיוצרות תוצאה. אמונות הן פרשנויות למקרים שקרו בגיל צעיר. הן מתבססות על דברים שראיתי והרגשתי, או על אמירות ששמעתי מאנשים בעלי משמעות והשפעה בחיי. כמו, הורים, אחים, מורים.

הן מעצבות את מי אני, וכיצד אני מרגיש ופועל. הן גורמות לי לחפש הוכחות לכך שהאמונות נכונות, וכך הן הופכות לחזקות ומוצדקות.

הפכת להיות מאסטר בלהוכיח לעצמך שהאמונות שלך נכונות. יותר מזה,אתה תופס את האמונות שלך כאמת מוחלטת. אתה מוכן לעשות ה כ ל כדי להוכיח שהאמונות שלך הן האמת. מה שנותר להגיד זה שאתה צודק בכל מה שאתה מאמין. האמונות שלך הופכות למסקנות שעל פיהן אתה מקבל החלטות בכל תחומי החיים.

האמונות מתחלקות לכמה רבדים:
אמונות פנימיות וחיצוניות.
אמונות מגבילות ומעצימות.

אמונות פנימיות הן הדימוי העצמי. איך אני נתפס בעיניי עצמי. האם אני עצלן או חרוץ? יכול או לא יכול? חכם או טיפש? יפה או מכוער? זה אפשרי או בלתי אפשרי עבורי?

אמונות חיצוניות הן על אנשים ועל החיים. האם לעשות כסף זה קל או קשה? האם אנשים הם שקרנים ואסור לסמוך עליהם? או טובים, אמיתיים ואפשר לסמוך עליהם? כדי להצליח יש צורך בהורים עשירים ? כסף זה טוב או רע? העולם הוא מקום אכזר או מדהים? זוגיות זה חופש או מוגבלות?

אמונות מגבילות מונעות וחוסמות עשייה. הן גורמות לסבל, לתחושות רעות ומחשבות שליליות. לדוגמא, אין לי סיכוי…בחיים אני לא אגיע…זה בלתי אפשרי עבורי….זה גדול עליי…

אמונות מעצימות מניעות לפעולה. משחררות את  היכולות שקיימות בך ומאפשרות לעשות הכל טוב יותר. לדוגמא, זה אפשרי עבורי… זאת הבחירה שלי… אני יכול….אני אגיע ל…

הדבר החשוב ביותר לזכור, את האמונות לא קיבלתי בלידתי. אני היוצר שלהן ולי האחריות והשליטה עליהן. אם כך, יש לי אפשרות לבחור את האמונות שלי. לאמץ אמונות מעצימות ולשחרר אמונות מגבילות.

דוגמא. משה, שם בדוי, בן 32, רווק, מנהל שיווק בחברה גדולה. הגיע לתהליך האימון מהסיבה שהוא לא מצליח ליצור זוגיות. לא מצליח לגשת לבחורה שמוצאת חן בעיניו. הוא משותק מפחד. התוצאה שמופיעה בחייו בתחום הזוגיות היא בדידות.

באימון למד לראות מאיפה זה התחיל. הוא זכר אירוע שקרה בבית הספר בהיותו בן 7, באחת ההפסקות ניגשה אליו ילדה שנחשבה למקובלת חברתית, עם חבורת בנות וצחקה על המשקפיים שהרכיב. קראה לו משקפופר, חנון ועוד כל מיני אמירות מלגלגות, שגרמו לו להרגיש מושפל.

איך אירוע מגיל 7 משפיע עליו ומונע ממנו ליצור זוגיות? הוא אימץ אמונה פנימית,״אני לא מספיק שווה״  ואמונה חיצונית ״נשים הן רעות ואכזריות ולא ניתן לסמוך עליהן״. האמונות גורמות לפחד ושיתוק ומונעות ממנו לגשת לבחורה. הפחד שלא יצחקו וילגלגו עליו. הבדידות הינה תוצר של האמונות.

דוגמה נוספת. דוד, שם בדוי, רואה חשבון שכיר, תקוע במשרד רואי חשבון שעות ארוכות. לא מרוויח את הכסף שראוי לו להרוויח. לא מקבל הערכה על עבודתו. הוא נשאר במקום עבודה שגורם לו להרגיש רע. אין לו חשק להגיע לעבודה ומחכה שיגמר היום. הוא לא מעז לבקש העלאה מחשש לשמוע לא, או שיפטרו אותו. שותק בישיבות צוות, פוחד להשמיע את דעתו מחשש שילעגו לו. זה גורם לו להרגיש מריר, מתוסכל,עצבני, מרוחק וכבוי.

הוא נשאר בעבודה שרע לו כי הוא לא מאמין שימצא עבודה טובה יותר.״ מי מבטיח לי שאמצא עבודה טובה יותר? ״. ״מי מבטיח לי שאצליח כשאפתח עסק ? ״. אני פוחד להתרסק. כך אמר בפגישה.

הוא למד לראות מאיפה האמונות שלו נוצרו. כשהיה בן 5 , אביו התפטר מעבודתו כרואה חשבון שכיר והפך לעצמאי. לאחר כמה חודשים, לקוח ותיק עקץ אותו בסכומים גדולים. אביו נשבר, סגר את העסק ונכנס לדיכאון. דוד שמע אותו אומר שזה קרה כי היה טוב מידיי, תמים, כאדם כזה אין סיכוי לשרוד בעולם של זאבים. העולם הוא זירת מלחמה ורק הרעים מנצחים.

אנשים מחפשים איך להכשיל ולפגוע בך כשרואים אותך מצליח. לא לתת אמון באף אחד. דוד אימץ אמונות על סמך דברים ששמע.

אילו אירועים קרו לך? איזה אמונות התגבשו אצלך? מה האמונות שמונעות ממך להגיע למקום שחלמת להיות בו? האם האמונות משרתות או מחבלות בתוצאות? האם האמונות, פותחות אפשרויות פעולה או סוגרות אפשרויות? האם האמונות מגבילות או מעצימות?

מי אוחז באמונות?

מי גורם לך נזק? אתה!

האם אפשר להחליף אמונות? חד משמעית כן.

חשוב להבין שיש לך את היכולת לבחור באילו אמונות להחזיק. יש בעיה אחת, הן שקופות. לא רואים את האמונות שמנהלות את החיים. אין אפשרות לשנות משהו שלא רואים.

אני מציעה לך להיעזר בחבר, בן משפחה, מאמן , שיאפשר לך לראות את האמונות שחוסמים ומונעים ממך להגיע למקום שאתה רוצה להגיע אלי. בפעם הראשונה שהבנתי שיש לי אפשרות בחירה, ואני יכולה להחליף אמונות, הרגשתי שיצאתי מהכלא שאני בעצמי יצרתי. הרגשתי חופשיה ועצמתית.

זה אפשר לי לעצור ולשנות את מציאות חיי באותם תחומי חיים שהרגשתי שאני לא נמצאת במקום שנכון לי כמו שנכון לי. עד אז הייתי בטוחה שככה אני וככה המציאות. לא ראיתי אפשרויות נוספות.

אני פותחת לך אפשרות לראות את האמונות שמגבילות אותך ולהחליף לאמונות שיקדמו אותך לחיים שחלמת לחיות. חשוב שתביא את האמת שלך גם אם היא קשה וכואבת. רק אחרי שתצליח לראות באמת מה יוצר אצלך תקיעות, תופיע אפשרות בחירה.

באפשרותך לבחור אלו אמונות לשחרר ואלו לאמץ . אתה היוצר הבלעדי של מציאות חייך. חשוב על תוצאה שאתה רוצה להשיג בחיים בכל תחום. רשום על דף.

לדוגמה, לפתוח עסק , למצוא זוגיות, לעבור משכיר לעצמאי, להתקדם בעבודה. עשה טבלה עם 2 עמודות. בעמודה הימנית רשום למה אתה לא יכול להצליח. יופיעו האמונות שלך על עצמך, על החיים ועל העולם.

לדוגמה, אני לא מצליח ליצור זוגיות כי… אני מכוער, חסר ביטחון, פוחד שתגיד לא, מתבייש. נשים הן אינטרסנטיות. יצחקו עלי. בעמודה השמאלית תחליף לאמונות שיאפשרו לך להצליח. כמו, אני אמיץ, העולם יפה, אנשים טובים מיסודם.

נפתח חלון הזדמנות שיאפשר לך לשנות אמונה מגבילה באמונה מעצימה שתקדם אותך לתוצאה הרצויה. חשוב לזכור,כל מה שאתה מאמין בו אתה צודק מראש. האמונות החדשות יאפשרו לך לשחרר את היכולות הקיימות בך ולהתקדם לעבר התוצאה הרצויה.

מקסימום זה יצליח.

לסיכום:

אני יוצר את האמונות שלי.

האמונות אינן האמת, הן תוצאה של פרשנויות לאירועים.

יש לי אפשרות לבחור ולהחליף את האמונות שלי.

האמונות אחראיות על ההתנהגויות שלי.

ההתנהגויות יוצרות את התוצאות בחיים שלי.

אני יוצר את החיים שלי.

הופיעה לך הזדמנות בחירה. כדי לחיות את החיים שחלמת עליהם, באפשרותך לבחור אלו אמונות לשחרר ואלו לאמץ.

 

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. סמדר

  ואווו! פשוט נכון

 2. עדנה זמיר

  שוש
  כתבת מדהים את אלופת עולם!

 3. עירד

  טוב מאוד

כתיבת תגובה