"יש פער עצום בין המקום שאני נמצא למקום שחלמתי להיות בגיל הזה"

מחשבה יוצרת מציאותאיך להיות האדם שתמיד חלמת להיות? "אני רוצה להיות מאושר, שמח, מצליחן, שלוו, בטוח". האם גם אתם רוצים? איך להיות במקום שחלמת תמיד להיות? עבודה מעניינת, זוגיות שיש בה חברות ואהבה, מספיק כסף כדי לחיות בשלווה, בלי דאגות כל הזמן. איך עושים את זה והאם זה בכלל אפשרי?

אני פוגש בלי סוף אנשים מצוינים, משכילים יותר או פחות שאומרים לי: "אני לא נמצא במקום שתמיד חלמתי להיות בו בגיל הזה. חשבתי שאני אהיה כבר מסודר כלכלית עם עבודה מעניינת, שתהיה לי זוגיות ואהבה, שלא יהיו לי דאגות כל הזמן. אני רוצה להיות מאושר".

 האמנתם שאם יהיה לכם תואר, עבודה וגם תמצאו זוגיות, אז תהיו מאושרים. אז עכשיו יש לכם כבר תואר, עבודה, אשה/בעל, בית וילדים. האם כל אלו הפכו אתכם למאושרים?!

 הפער בין המקום שאני נמצא בו למקום שאני רוצה להיות קיים תמיד. זה הפער שיוצר לי את הדרייב לקום בבוקר ולעשות את מה שאני עושה. יש מי שיודע לצמצם אותו, ויש מי שתקוע איתו, או שבמקום להצטמצם הוא גדל כל הזמן.

אם אני לא נמצא במקום שאני רוצה להיות בחיים, כנראה שמה שאני עושה לא אפקטיבי. אני צריך ללמוד לפעול אחרת. ואם מה שאני עושה לא אפקטיבי, זה רק בגלל שצורת החשיבה שלי כזו. זה אומר שאני צריך ללמוד לחשוב אחרת. פשוט, נכון? לא מדע טילים וגם לא פיזיקה גרעינית.

 מחשבה מייצרת מציאות. רק מחשבה מייצרת מציאות. אני שואל אדם כמה היה רוצה להרוויח בחודש? אני מקבל תשובות שנעות בין 15,000 ל-30 ו-100 אלף שח בחודש. אף אחד עד היום לא אמר לי שהוא רוצה להרוויח 8-9 אלף, שזה השכר הממוצע במשק.

 איזה מן אדם אתה, אני שואל האיש ממול. אני רגיל, ממוצע, בינוני, אומר האיש. כך מאמינים מרבית האנשים. יש אפשרות שכך אתם מאמינים גם. 15 או 30 אלף שח בחודש זה לא שכר רגיל. זה שכר בלתי רגיל. מרבית האנשים לא מרוויחים את זה.

 כדי ליצור הכנסה בלתי רגילה, צריך לעשות דברים בלתי רגילים. מי האדם שעושה דברים בלתי רגילים? רק אדם בלתי רגיל. אדם ממוצע, רגיל, בינוני, לנצח יעשה דברים רגילים וממוצעים ולנצח ירוויח שכר כזה.

 אם אתם לא נמצאים במקום שחלמתם להיות, משהו בעשיה שלכם יהיה חייב להשתנות, וכדי שזה יקרה, משהו בעולם האמונות שלכם יהיה חייב להשתנות גם. כאשר אדם מתוסכל בעיסוק או בזוגיות, המחשבה האוטומטית אומרת ש'מה אני עושה לא בסדר'. ההנחה הזו שהפתרון נמצא בעשיה היא אשליה.

 הפתרון לא נמצא בשאלה מה אתם צריכים לעשות אחרת, אלא בשאלה 'מה או מי אתם'. האם אתם רגילים או בלתי רגילים? כדי לקבל תוצאה אחרת בחיים, אתם תצטרכו ללמוד להשתנות. אדם קטן מרוויח כסף קטן. רוצים להרוויח כסף גדול? תצטרכו ללמוד לגדול.

 האם אפשר להשתנות? האם אדם קטן יכול להפוך לגדול? האם אדם רגיל יכול להפוך לבלתי רגיל? בהחלט! זה אפילו קל, פשוט, מהנה, וקורה הרבה יותר מהר ממה שאתם מסוגלים לדמיין בכלל.

 כל אחד יכול הכל, בשני תנאים: יש אצלכם פתיחות ללמוד וחשוב לכם ללמוד. אם יש את שני אלו, הכל, אבל הכל אפשרי.

 אהבת? רוצה לשמוע את תגובתך כאן למטה. לא יוצאים לפני שמשתפים. לחצו עכשיו על כפתור השיתוף. רוצה לדעת עוד על אימון לקריירה? לחצו על הקישור כאן.

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. אושרי

  דברים חזקים,פעם ראשונה אני קורא מאמר כזה חזק. זה מאד מדבר אליי.

  1. אבי גור

   היי. אני פשוט נהנה כל פעם מחדש.

 2. ז. ינאי

  היי רובי! כתבת: כדי להגיע להכנסה בלתי רגילה צריך לעשות דברים בלתי רגילים.
  אם האדם מוכן להסתכן-אז אין בעיה. אם לא – כנראה יש אצלו פחדים ומיכשולים שמונעים ממנו וזה של הרבה שנים.ואפילו קונפליקטים ריגשיים… ואת זה צריך לסלק….דעתי שזאת עבודה של שנים כש גם השכל וגם הנפש הם ביחד בכל הדבר הזה. וזה שונה מאדם לאדם: לכל אחד היסטוריה אחרת. לי אישית יש לי עדיין בעיה של פחד נטישה ( פחד לחתוך מסגרות פחות אהובות,קושי לבטא את עצמי עד הסוף בשל פחד מניתוק…). אם בנושא פחד נטישה יש לך טיפ או הכוונה בשבילי אני מוכן לשלם לך אישית.
  בברכה, זיגי

  1. רובי שטיינר

   כן, יש לי טיפ נהדר עבורך. אם נמאס לך מזה שהפחדים מנהלים אותך, כנס באתר שלי ללשונית קואצ'ינג ותפעל לפי ההנחיות הרשומות שם.

 3. אליאל

  מאמר חזק עזר לי מאוד

כתיבת תגובה