איך להרוויח את מה שהינך שווה באמת?

איך להרוויח את מה שאתה באמת שווה

נכון לרגע זה את ואתה מפסידים כסף, מרוויחים הרבה פחות ממה שאפשרי לך! וכך זה קורה מידי חודש, לאורך שנים. איך אני יודע? מאוד פשוט. מרבית העובדיםFotolia_54422632 השכירים, העצמאים, בעלי העסקים, שמגיעים אלי לאימון אישי, אין להם מושג על מה משלמים להם!

אני טוען שגם לך אין מושג על מה משלמים לך. השכירים אוחזים בדרך כלל באשליה שמשלמים להם על העבודה או השעות בעבודה. עצמאים ובעלי עסקים על השרות או על המוצרים שהם מוכרים.

זו אפשרות, אבל האפשרות הזו לא משרתת אותך. היא גורמת לך להפסיד כל חודש המון כסף.

אני קונה נעל כי היא נוחה ובריאה. קונה מכונת כביסה כי היא אמינה וחסכונית, קונה אוטו כי הוא בטוח ונוח, יוצא עם בחורה כי היא יפה וחכמה, לוקח פקידה שהיא אחראית וזריזה.

אני לא קונה אוטו, אלא את הערך המוסף שהוא מביא לחיי. כלומר, בטיחות ונוחות. אני לא לוקח פקידה אלא את הערך המוסף שהיא מביאה לעסק שלי. כלומר, אחריות וזריזות.

אנחנו לעולם קונים ומוכרים ערכים. מי שמוכר את המוצר הפיזי או שרות, תמיד ימצא עצמו מתמקח על המחיר, כי תמיד יהיה מישהו שיציע את אותו מוצר או שרות בשקל פחות.

על נוחות ובריאות אני מוכן לשלם הרבה יותר. כך למשל אני נועל נעלי רוקפורט שעולות כפול מנעל רגילה. פשוט מפני שזה הדבר הכי נוח שנעלתי מעולם. עבדתי לאחרונה עם מנכ"ל בית תוכנה שלאורך שנים חי באשליה שהוא מוכר תוכנות.

התוצאה היתה שמצא עצמו כל הזמן עסוק בלהתמקח עם הלקוחות על המחיר. כל הזמן עסוק בלהוריד מחיר כדי לקבל עבודות. מתוסכל מזה שלא מסוגל לתת את רמת השירות והאיכות שהיה רוצה לתת.

עד שבאימון הבין שהמוצר שלו הוא לא תוכנה אלא חיסכון, יעילות, אמינות, תאימות. ההבנה הזו, יחד עם כלים והמיומנות של איך להיות אלוף במכירות, שינו את התמונה מקצה לקצה. הרבה יותר עסקאות בהרבה יותר כסף. הכל הפך פתאום להיות קל, פשוט ומהנה.

מי שחושב שעם ערכים אי אפשר לקנות במכולת, פשוט אין לו מושג על מה הוא מדבר, או שפשוט לא למד עד היום אצל המורה הנכון. עם ערכים אפשר לקנות את כל המכולת. ערכים שווים הון, כלומר הרבה כסף!

עוד הערה חשובה. אנשים עם דימוי עצמי נמוך או חסרי ביטחון תמיד ירוויחו פחות. פשוט מפני שהם צייתנים ולצייתנות יש ערך נמוך מאוד בעולם העבודה. אלו האנשים שבדרך כלל יעשו עבודות בשכר מינימום.

אז איך אפשרי עבורך להרוויח יותר? שני דברים צריכים לקרות. הראשון, להכיר את מקבץ הערכים שיש בך, או בעסק שלך. השני, לדעת איך למכור אותם. אצל מרבית האנשים קיימת בעיה כפולה.

אין להם מושג אלו ערכים יש בהם, ואין להם מושג איך מוכרים אותם. אגב, הערך הכי מבוקש בעולם העבודה הוא מנהיגות. מי שיודע להביא את זה, יקודם להיות ראש צוות, מנהל מחלקה, והמנכ"ל הבא. אחר כך יצירתיות, מוטיבציה יזמית, לימוד עצמי.

איך מוכרים ערכים? שאלה מצוינת. האמת שזה קל, פשוט, מאוד מהנה וגם מאוד משתלם, כמו שכבר הבנת. אבל, יש כאן חתיכת לימוד עבורך שאני לא יודע לעשותו באמצעות התכתבות. בשביל זה יהיה עליך להגיע לתהליכי האימון שלי. כדי למכור ערכים יהיה עליך לשנות גישה לגמרי למכירות ולעסקים. בנוסף, יש מספר כלים שחסרים כרגע בארגז הכלים שלך.

הכלי הראשון הוא …לשתוק. נכון. מאוד ישרת אותך לדבר פחות, ולהקשיב יותר. מרבית האנשים היו רוצים שיקשיבו להם, אבל מרביתם עסוקים בלדבר במקום בלהקשיב. הקשבה היא מיומנות שמרבית האנשים לא באמת שולטים בה. המיומנות הנוספת היא שאילת שאלות. זו מיומנות מופלאה שלצערי לא למדו אותי בבית הספר וגם לא באוניברסיטה. השילוב בין שתי המיומנויות הללו יש להן ערך מוסף בלתי נתפס ממש לאיכות החיים שלך, בכל תחום.

כאמור, אין דרך ללמוד את זה מתוך מאמר. בשביל זה צריך להגיע לסדנה או אימון אישי. נדרשת חוויה לימודית. למידע נוסף על איך אפשרי עבורך ליצור קידום בעבודה, להיות אלוף במכירות ואלוף בכלל, מזמין אותך לשלוח פניה דרך ה'צור קשר'. 

אם ברצונך לדעת יותר על אימון לקריירה, מחכות לך בקישור כאן עוד המון שאלות מעניינות, עם תשובות כאלה. ו…לא יוצאים לפני שמשתפים. לוחצים עכשיו על כפתור השיתוף כאן למטה ומזמינים את החברה לקרוא גם. 

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. יובל עילם

    רובי היקר,
    מאמר נפלא ומעורר השראה. יישר כוח והמשך להעצים אנשים!
    יובל

  2. ז. ינאי

    להקשיב ולדעת איך לשאול נכון זאת אומנות!

כתיבת תגובה